מפגש בנושא מיתוג במרכז ליזמות בבת ים

ע"י טל הר-לב אידלמן | 06 בנוב' 2012
| 2 תגובות

הסדנה השנייה של המרכז ליזמות בחינוך בת-ים


על המרכז ליזמות בבת ים כבר שמעתי רבות, ממאי, שעובדת איתי בחברת SIT, ומגילי, חבר בצוות המרכז. ביום ראשון בערב, זכיתי להכיר אישית רבות מהנפשות שפועלות במסגרת המרכז, ומקדמות במרץ רב יוזמות מעוררות השראה.

הסדנאות מלוות את משתתפי התחרות ליזמות בחינוך בתהליך הקמת המיזם.

עבור רבים מהיזמים שהגיעו, היה זה בעצם המפגש הרביעי. המפגשים הקודמים עסקו ביזמות, בפיתוח רעיונות חדשים ובבניית מסרים שיווקיים, ואילו מטרת המפגש הנוכחי הייתה התמקדות בתקשורת אפקטיבית, בהבנה ובחידוד של המסר האישי של כל אחד מהיזמים, כך שהוא יובן כראוי על ידי קהל היעד שלו.

לאחר תרגיל היכרות קצר והעלאת זיכרונות נוסטלגיים מסיינפלד, היה מובן לכולנו, ואפילו לג'רי ואיליין עצמם, שגם אם נדמה לנו שהסובבים אותנו מבינים באופן טבעי את הדברים כפי שאנחנו מתכוונים להציגם, הרי שבמציאות – ישנם פערים גדולים בין המסרים שאנחנו מנסים להעביר ובין האופן בו הם נקלטים על ידי אחרים.

אז איך מצמצמים את הפער? בהנחייתה של קרן, מחברת SIT, למדו היזמים אודות כלי בשם "תמה-רמה", המורכב משני מושגים שטבע הבלשן השוויצרי פרדינן דה סוסייר במאה ה-19. כלי התמה-רמה עוזר לנו להבין כי מסר טוב הוא מסר שבנוי משני חלקים: "תמה" – בסיס הנושא שידוע ומוכר לנו ולקהל, ו"רמה" – החדשות שלנו לגבי אותו נושא. בעוד שהראשון מייצר אמינות מצידנו כלפי הקהל, החלק השני מייצר עניין, והשילוב ביניהם – הוא המפתח למסר טוב ומובן.

לצורך תרגול הכלי וחידוד המסרים האישיים של היזמים שהגיעו למפגש, התחלקו הנוכחים לזוגות ועבדו ביחד על המסרים שכתבו עד כה. ביחד, סומנו המילים המרכזיות בכל מסר, נבדקו מחדש בהתאם לשלבי הפעלת הכלי, שונו ועוצבו בהתאם.

התוצאות? שיחה ערנית במיוחד, חיוכים רבים, רעש והמולה, לא רק של היזמים עצמם, אלא גם של האסימונים שלאט לאט נפלו לרובנו, כשפתאום התברר לחלק גדול מהיזמים שהמסר שלהם יכול להיות הרבה יותר מדויק ומובן ממה שהם שיערו לעצמם. מי ששיתפו אותנו בתובנות שלהם סיפרו, בין היתר, שפתאום השם של היוזמה שלהם נראה להם פחות מובן ממה ששיערו בהתחלה, שהמסר שנכתב במקור שונה, מאחר ואינו משקף את הפרויקט באופן מלא, ששינוי של מילה אחת בלבד מתוך מסר שלם - גרם לדיוק משמעותי יותר ועוד ועוד.

לאור התחרות, עבדנו לא רק על מסר קולע, אלא גם על כתיבה, שיפור ושכלול של ה- elevator pitch, אותו נאום קצר ומדויק שכל יזם שמעוניין להציג את הרעיון שלו בפני מנכ"ל עיריית בת ים / הבנק / גוגל / השלם את החסר, צריך לשאת בכיס הקטן או באחד התאים בראש בכל עת, כך שבהינתן ההזדמנות, הוא יוכל לשלוף אותו במהרה, ולהציגו באופן תמציתי, ברור ומעניין, כך שתיווצר לא רק הבנה אלא גם התרגשות ורצון להתגייסות, מצד השומע.

עכשיו כשהתחרות מסתיימת, אתם מוזמנים לנצל את הזמן, לחזור ולתרגל את הכלי, לבחון מהו בדיוק הנושא הרלוונטי לכם, ומה הדבר החדש, המרגש, שאתם יכולים להביא איתכם, עבור קהל היעד. אחרי הכל, מי יודע במי תיתקלו בפעם הבאה שתעלו במעלית...

Take action:

שתף

חפש בכל הבלוגים

פרסומים קודמים של טל הר-לב אידלמן יותר ↓ הסתר ↑

מרתק ומלמד

ע"י נגה לוי | 07 בנוב' 2012
 

היי, שוב יצאתי נלהבת ועמוסת חומר למחשבה.
קרן היית מצויינת, נעימה, עיניינית ומקצועית.
המתודות שלכם מאפשרות לנו להיפגש עם מיזמים אחרים ובעקר עם אנשים אחרים, שונים ומאתגרים,וכך אני מרגישה שאני לומדת, שומעת ומשמיעה והאסימונים...נופלים. תודה.

המרצים מצויינים והסדנה מעולה

ע"י מאיה קלנר | 10 בנוב' 2012
 

המנחים מצויינים - מאי, קרן וגילי; השיטה נפלאה, הסדנה מעולה ותורמת לי אישית ולמיזם שלי "אני 10". ההזדמנויות, למפגשים עם אנשים מעניינים שמגיעים לסדנאות, תורמות להעצמת למידת השיטות המאתגרות. אני שמחה שגיליתי את ההזדמנות הזו להשתתף בתחרות ולינוק מהידע השופע שניתן לי כאן.
תודה לכולם, מאיה