הראש היהודי ימציא לנו פטנטים (חופשיים)

ע"י ניר בן משה | 30 באוג' 2011
| 0 תגובות
Head of Invention

לרובנו יש רעיונות נפלאים שלעולם לא נממש. אתר פטנטים חופשיים מציע לכם לפרסם את הרעיונות הללו באופן פתוח וחופשי, כך שאולי יום אחד מישהו יזכה ליישם אותם.

למי מאיתנו לא היה רעיון למוצר חדש שישנה את העולם, כזה שיחסוך מים, ייצר חשמל, יציל חיים או סתם יהיה נחמד. לי כל הזמן יש רעיונות כאלה, והבעיה היא שלרוב אני לא עושה איתם כלום. לפעמים זה בגלל שאין לי זמן כרגע (אבל מתי באמת יהיה לי זמן?), לפעמים זה בגלל שאין לי כסף לפתח את הרעיון, לבנות אב טיפוס וכו', ולפעמים זה בגלל שחסר לי קצת ידע. כשיש לי רעיונות ממש טובים אני בונה אותם, וזה מה שאני ממליץ לכם לעשות, לדבר עם אנשים, להשיג כסף, לפנות לחממות טכנולוגיות, לפנות אלי וכו'...

עם שאר הרעיונות לא ידעתי ממש מה לעשות - סיפרתי אותם לחברים (שלא באמת עשו איתם כלום) או רשמתי על פתק (שכל הזמן היה נעלם), ואז ראיתי את אתר איבוד להשבת אבידות, והתלהבתי מכך שיש אנשים שמקימים אתרים לשם שמים. פניתי לבעל האתר, אורי בריליאנט, שמיד חשב שהרעיון לבנות אתר לרעיונות הוא נפלא, והתחלנו לבנות ביחד את אתר פטנטים חופשיים (תמיד כדאי לשתף אנשים במימוש רעיונות). חשוב לציין שיש אתר דומה באנגלית בשם halfbakery, אבל כנראה נכונה האמרה שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים, כי באתר בעברית יש הרבה יותר רעיונות יחסית למשתמשים בו.

אז אני ממליץ שאת הרעיונות שיש לכם, ואין לכם כוונה ליישם, תכתבו באתר פטנטים חופשיים, כך אנשים אחרים שיש להם זמן, כסף וידע יממשו את הרעיונות שלכם. נכון שלא תהיו עשירים בזכות הרעיונות הללו, אבל הרי כבר ויתרתם עליהם. וכשמישהו יממש את הרעיון שלכם תרגישו סיפוק אדיר. לרוב מי שיממש את הרעיון גם יפנה אליכם לעזרה, כי הרי חשבתם על הרעיון לעומק.

באתר יש כבר כמה רעיונות ממש טובים, למשל כרית אויר לאוטובוס או מחזיק מפתחות שזוכר אם נעלנו את הבית או לא (תודו שקרה לכם פעמים רבות שלא זכרתם אם נעלתם או לא וחזרתם הביתה). יש הרבה רעיונות טובים, וכמה רעיונות הזויים כמו מכשיר לשליטה על קצב גידול השיער.

ישנם רעיונות שאנשים חשבו עליהם וגולשים אחרים סיפרו להם שהמוצרים כבר קיימים, ויש רעיונות שגולשים קראו אותם, וכתבו הצעות לשיפור הרעיונות.

אז אם אתם בעלי רעיונות הוסיפו אותם לאתר פטנטים חופשיים.

ואם אתם צריכים רעיונות, פשוט תיקחו, ואל תשכחו לתת קרדיט לבעל הרעיון.

שלכם ניר בן משה, ואורי בריליאנט.

הצילום שמופיע בתחילת הרשומה הוא של היצירה Head of Invention של האמן אדוארדו פאולוזי. התמונה היא עיבוד של הצילום המקורי של ניק קוצ'רהוק ומופצת תחת רישיון Creative Commons

Take action:

שתף

חפש בכל הבלוגים

פרסומים קודמים של ניר במבה בנמוש יותר ↓ הסתר ↑