"הגל שלי" - תוכנית התפתחות אישית לנוער בסיכון דרך גלישת גלים

ירון וקסמן ועומר טולצינסקי הגל שלי
ע"י ירון וקסמן ועומר טולצינסקי הגל שלי | 26 במרץ 2014
| 0 תגובות
Competition Winner

מיזם זה הוא אחד המנצחים בתחרות
פורצים דרך - יזמות במכללת סמינר הקיבוצים.

סיכום:

גלישת גלים מהווה ספורט אתגרי מרתק המשלב התמודדות, למידה והתנסות.
הרעיון המרכזי העומד מאחורי התכנית הוא להשתמש בגלישת הגלים ככלי חינוכי.
כפי שהגולש נופל ומיד קם כך גם אנחנו ביום יום.
התנסות נועדה כדי ליצור חוויה מעצימה המשליכה על כל תחומי החיים.
המטרה היא לא לוותר, להתמיד וכך להצליח. במסגרת התכנית אנו לומדים יחד להכיר את הים, הגלישה ובעיקר את עצמנו.
בסדרת מפגשים קבועים בפריסה חצי שנתית זוכים התלמידים ליחס פרטני. התכנית פועלת בשיתוף פעולה מלא עם צוות בית הספר.

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

ירון וקסמן ועומר טולצינסקי

שם משפחה

הגל שלי

תפקיד במכללה/לומד ב...

המכון לחינוך דמוקרטי

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

"הגל שלי" - תוכנית התפתחות אישית לנוער בסיכון דרך גלישת גלים

תיאור המיזם

גלישת גלים מהווה ספורט אתגרי מרתק המשלב התמודדות, למידה והתנסות.
הרעיון המרכזי העומד מאחורי התכנית הוא להשתמש בגלישת הגלים ככלי חינוכי.
כפי שהגולש נופל ומיד קם כך גם אנחנו ביום יום.
התנסות נועדה כדי ליצור חוויה מעצימה המשליכה על כל תחומי החיים.
המטרה היא לא לוותר, להתמיד וכך להצליח. במסגרת התכנית אנו לומדים יחד להכיר את הים, הגלישה ובעיקר את עצמנו.
בסדרת מפגשים קבועים בפריסה חצי שנתית זוכים התלמידים ליחס פרטני. התכנית פועלת בשיתוף פעולה מלא עם צוות בית הספר.

השלב שבו נמצא הפרוייקט שלך

פרוייקט קיים ומבוסס

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור? מה הצורך שהמיזם בא למלא?

בני נוער מאוכלוסיות מוחלשות חווים לעיתים קרובות תחושות של תסכול, בין השאר עקב חוסר הצלחה בלימודים. העדר תחושת ההצלחה נובעת בד"כ מהקושי להתמודד, כמו גם מרצף כישלונות בפועל שהביאו לאובדן האמונה של הנער ביכולתו שבעקבותיה נחלש ולעיתים אף נאבד הרצון להשקיע ולנסות להגיע להישגים. מעגל זה עלול לגרום להערכה עצמית ירודה ופגיעה בביטחון העצמי, תחושות שעלולות להוביל את הנערים לנטישת המערכת המוסדרת ול"בחירה" בדרך חיים מסוכנת שמביאה לעיתים לשימוש בסמים, לאלימות, ולפשיעה. הנערים נמצאים במעין מעגל שאינם מסוגלים לצאת ממנו הגורם להשתלטות של ייאוש. על מנת לשבור מעגל קסמים זה, בחרנו להעתיק את ההתמודדות לפעילות חווייתית ואחרת של לימוד גלישה. בפעילות זו, בהיותה חדשה בתכלית לנערים, אין להם תחושה שהם כבר 'מסומנים' כחסרי יכולת. זו פעילות שלא נדרשים לה נתוני פתיחה שאינם בהישג ידם וניתן בהדרגה להגיע לחווית הצלחה אישית וקבוצתית, שחסרה מאד לנערים. אנו מאמינים כי התחושה שהנערים יחוו, יכולה לשנות, מן היסוד, את יכולתם להתמודד גם בתחומים אחרים. ההצלחה בפעילות הימית איתנו, תביא את הנערים להתמודדות טובה גם בתחומים נוספים ולחוות הצלחה אף בהם.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

המיזם מציב בפני הנערים אתגר ייחודי ומעניין אשר ביכולתם להתמודד איתו. המיזם מפגיש את בני הנוער עם סביבה לא מוכרת – הים. מקום בלתי צפוי, מסוכן, מפחיד ומרתיע שעל פניו עלול להרחיק ומאידך מושך את הנוער הצמא לריגוש ולאתגר הספורטיבי. עם זאת, מפגש מודרך עם הים עשוי להסתיים בתחושת הצלחה אדירה. נער שמצליח להיכנס לים, בפברואר, כשקר וסוער ומצליח לגלוש- עשוי להרגיש שהוא יכול לעשות הכל. הוא כבר לא אותו נער "לא יוצלח" שחווה שוב ושוב כישלון ואכזבה מעצמו ומהסביבה. הוא הצליח במשהו ייחודי, שונה ומאתגר. הדימוי העצמי שלו יעלה, יחול שינוי אף בהערכת הסביבה אליו ולכן אנו מאמינים שתחושה זו תעודד את הנערים לחוות הצלחות במקומות נוספים שאינם קשורים כלל ועיקר לגלישה.

דף פייסבוק (אם יש)

אתר אינטרנט (אם יש)

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי/ חדשני (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט/י

אנו מאמינים כי ניתן לפתור בעיות של חוסר יכולת להתמודד בלימודים או בכלל במסגרות, על ידי העברת שדה ההתמודדות לים. העובדה לפיה מדובר בתחום חדש לחלוטין שאין לנערים כל סיבה לחשוש כי אין הם מתאימים או ראויים כאחרים, מהווה לדעתנו חידוש אמיתי. בוודאי מנקודת ראותם של הנערים- מדובר בחידוש בתפיסת עולמם בהתייחסות שלהם ואליהם. העובדה לפיה, הפעילות היא חוויתית וייחודית, עשויה להפחית באופן משמועתי את ההתנגדות וחוסר הרצון הקיים אצל הנערים להתמודד עם מטלות. האכזבה והתסכול אף אם יחוו אותם בתחילה, שונים לחלוטין מתחושות זהות שלעיתים קרובות חווים הם בלימודים או במסגרות אחרות. בעזרת הדרכה נכונה, נוכל להראות להם במהירות גדולה יחסית, כיצד ניתן להתגבר ולהצליח.

בנוסף קיים חידוש לדעתנו בעצם הכנסת הים למשוואה. הים משתנה בכל פעם. סוער, רגוע, עם או בלי רוח, גשם וכד'. עובדה זו, מאלצת אותנו להשלים עם הים, לקבל אותו ולהתאים את עצמנו אליו. אותה עוצמה אדירה שעל הנערים להתמודד עמה, היא גם זו שהם יכולים, אם ישכילו ללמוד את אופן הגלישה כהלכה, לגייס לטובתם. אנחנו לא שולטים בטבע ובהקבלה לחיים, אנחנו לא שולטים בהרבה דברים שמתרחשים מסביבנו. אך יחד עם זאת ביכולתנו להתמודד ולהפיק חוויה חיובית גם במצבים אלו. כך בים, בתנאים משתנים ניתן למצוא את הדרך כגולש ולהפיק מעצמך את המירב בכל זמן נתון. בכך שונה חווית הגלישה וההצלחה מכל ספורט אחר.

ייחודיות נוספת ומשמעותית של תוכנית זו היא החיבור שלנו עם בית הספר. אנו נמצאים בקשר קבוע וליווי ישיר של מנהל בית הספר, מחנך הכיתה ושאר סגל המורים. נפעל להביא לכך כי הפרויקט יתפוס מקום מרכזי בחיי הנער/ה, יחד עם ההורים, המורים ואפילו חברים לדרך. אחת לשבועיים אנו נפגשים עם מחנך הכיתה כדי לעקוב אחר התקדמות התלמידים בבית הספר ולעקוב אחר השיפורים בהרגלי הלמידה, הביטחון העצמי, כמו גם מעקב אחר התנהגותם בבית וכד'.

אפיקי המשך ייחודיים:
1. כל בוגר מוזמן להגיע מתי שירצה, לקחת גלשן ופשוט ללכת לגלוש. לתמיד ובחינם!
2. מצטייני התכנית יוכשרו ע"י מכון וינגייט וארגון גולשי הגלים לתפקיד "עוזר מדריך". כך יוכלו לשמש כאחים בוגרים לחברים החדשים כמו גם לעבוד בהדרכת גלישה בקיץ ובכך לנצל את זמנם בפעילות חיובית.

השפעה

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החברתי שייצר עד כה?

עד כה הסתיימו כבר 9 קבוצות בתכנית הגל שלי. היינו 90 בוגרים שחוו חוויה מחדשת ומאתגרת, שבשאיפה אף נתנה להם הזדמנות לראות את עצמם באור אחר.
כך התבטאה ד', חניכת "הגל שלי", בתום המפגש החמישי: "היום למדתי לא לוותר. היה לי מאד קשה אבל החלטתי שאני רוצה לעמוד על הגלשן וניסיתי עוד פעם ועוד פעם עד שהצלחתי. הבנתי שאני מסוגלת לעשות המון דברים גם בחיים."

בנוסף, רבים רבים מבוגרי התכנית מגיעים בהתנדבות לסייע לחברים החדשים. התכנית מעודדת ומלווה את משתתפיה לעבור מחניכים למדריכים. עצם המעבר חשף בפנינו נערים חדשים של ממש. אחראים, מסורים, משקיעים, שנכנסים לים בביטחון ומשרים אווירה של משפחה. כשאנחנו שומעים נערים שרק לפני חצי שנה התקשו בעצמם לעמוד על גלשן, מעודדים אחרים בתחילת הדרך, אומרים להם שלא יוותרו ושהם מסוגלים, ברגעים האלו אנחנו מבינים שיש ערך ממשי במעשה החינוכי הזה.

במידה ומדובר במיזם חדש, מה הערך החברתי שאת/ה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

מה תחשב הצלחה של המיזם? וכיצד ניתן למדוד אותה?

הצלחה של המיזם תהיה אם נמצא כי בני הנוער שנוטלים בו חלק עתה, חוו חווית הצלחה ובעקבותיה מצליחים להתמודד ביתר קלות בתחומים נוספים.
מנקודת ראותנו נראה את המיזם כהצלחה, אם נביא לשיפור בדימוי והביטחון העצמי, שיפור בהרגלי הלמידה, מוטיבציה להתקדמות אישית ואמונה של בני הנוער בעצמם.
הצלחה זו נמדדת בכמה מישורים:
1. על ידי שאלון "הערכת מצב אישי" שמעובר לפני התכנית ובסיומה ונבנה בשיתוף גורם חיצוני.
2. במהלך התכנית ובסיומה אנו מבקשים ומקבלים משוב מצוות בית הספר.
3. כחלק מהתכנית אנו מכינים עם כל חניך "ציר התפתחות אישי". תחילה נעשה מיפוי איפה אני נמצא היום במספר תחומי חיים (התמדה, כושר גופני, יחס להורים, לימודים, גלישת גלים ודימוי עצמי). בכל תחום הנער מציין עצמו מאחד עד עשר ומציב יעד, מילולי ומספרי, לסוף השנה. כל חניך בוחר רק תחום אחד בו הוא עושה עבודה משבוע לשבוע יחד איתנו כדי להשיג את היעד שהוא הציב לעצמו.
אנו נראה ב"ציר" הצלחה באם כל חניך יצליח להשיג את היעד אשר הציב לעצמו.

כמו כן, השיחות הקבועות של הנערים עם מחנך הכיתה ומנהל בית הספר יתועדו וכך נוכל ללמוד על השינוי שחל בהם ועל הצלחת המיזם. אנו מאמינים כי שיחות אישיות מובנות יהוו גם הן מדד איכותי ואמין באשר להתקדמותנו.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

מיזם ייחודי זה, יכול להיות מיושם במקומות רבים אחרים ע"י מציאת שותפים לעשייה והכשרתם. הכישורים הדרושים לביצוע הפרויקט מצריכים שילוב בין הצד החינוכי למיומנות הדרכת הגלישה.
כל המיזם תועד, הפעילויות נכתבו ונוסו בהצלחה במספר ערים ברחבי הארץ, לרבות תל אביב, בת ים, פתח תקווה, אור יהודה, ראשון לציון ורמת השרון. ניתן לראות כי חלק מהערים אינן ערי חוף.
הפרויקט נמצא בגדילה מתמדת, בשנה שעברה הייתה רק קבוצה אחת ואילו השנה אנו עומדים כבר על תשע קבוצות שפועלות במקביל. אנו בהחלט רוצים לגדול ולהתפתח בשנים הבאות ולהביא את "הגל שלי" לערים נוספות בארץ.

האם למיזם שותפים נוספים במכללה ( סגל/ סטודנטים ) ?

כן, למיזם שותפים מספר גורמים:
1. המכון לחינוך דמוקרטי אשר מלווה את הפרויקט מיומו הראשון ועד היום.
2. המחלקה למעורבות חברתית בסמינר, כיום גם שחף גרטי ומעין דביר (סטודנטים לחינוך גופני) עושים את המעורבות החברתית שלהם בגל שלי.
3. בחרנו את ערן שטאל, סטודנט מהמכון לחינוך דמוקרטי, להיות מדריך בכיר בתכנית ואף להכשירו למדריך גלישה מוסמך מטעם מכון ווינגיט.
4. המסלול ליזמות חברתית עסקית שנפתח השנה, מסיע לנו הן בליווי על ידי סגל המרצים והן בהכנת סרטון תדמית ואתר אינטרנט על ידי גיא שטרית וניר דבורקין סטודנטים במסלול.

מהי תרומת המיזם למכללה?

ראשית, אנו מספרים לכל כי רעיון זה לא היה יכול לצאת לפועל ללא עזרתם וליווים המתמיד של סגל המרצים במכללה.

העובדה ש"הגל שלי" התחיל בתור רעיון של סטודנטים גאים, שלמדו ועדיין לומדים במכללת סמינר הקיבוצים, אשר שותפים בפרויקט חינוכי, חדשני וייחודי- מראה לכל כי בסמינר הקיבוצים סטודנטים אינם רק תלמידים אלא גם יכולים ליזום, ליצור ולעשות- וכל זאת תוך גיבוי ונתינת מעטפת מלאה. המיזם מראה לכל סטודנט כי ביכולתו להפוך חלום למציאות. היום אנחנו מגיעים לימים פתוחים של המכללה ובהם אנו מספרים את סיפור הגל שלי כסיפור הצלחה משותף לנו ולמכללה.

מהם ערכי המכללה אשר משתקפים במיזם?

ערכי המכללה שאנו מיישמים בפעילויות השונות הן:
1. אחריות חברתית וסביבתית -
א. כבר בעיצומה של התכנית, חברים ותיקים מגיעים לעזור ולסייע לחבר'ה החדשים.
ב. במסגרת התכנית כל קבוצה יוצאת לניקיון חופים תחת הכותרת "אנחנו לא רק מקבלים אלא גם נותנים"
2. דמוקרטיה, זכויות אדם, פלורליזם וסבלנות.
בקבוצות השונות ישנם ערכים של שיח שיוויני ומכיל. עובדה זו באה לידי ביטוי בייחוד בקבוצות מעורבות, בה לוקחים חלק יהודים, מוסלמים ונוצרים. אין אנו מתעלמים מהשוני התרבותי אלא מעלים אותו על פני השטח ומעודדים שיח של שותפות וקבלה.
3. איכות.
אנחנו דורשים מעצמנו את המקסימום האפשרי. חשוב לנו שכל פעילות תהיה איכותית, מוכנה מראש, ערכית ובעלת משמעות. בנוסף, חשוב לנו ללמוד ולהשתפר כל הזמן.
4. הומניזם.
במסגרת התכנית, בים כולנו שווים. הציוד הוא אותו ציוד, וההתמודדות היא אותה התמודדות. במסגרת התכנית נדרשים החניכים לגלות אחריות כלפי האחר ולתת סיוע במידת הצורך לכל אדם באשר הוא.
5. דעת.
במסגרת התכנית אנו לא רק לומדים לעמוד על הגלשן אלא לומדים גם על הסביבה הימית לרבות, זרמים, רוחות, גאות ושפל, הצלה, סוגי שבירות ועוד- על מנת להפוך לימאים של ממש. עובדה זו מרחיבה את הדעת ומממשת, הלכה למעשה את שלמדנו במכללה.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט/י

המיזם הינו מיזם יקר, שכן גלשנים, חליפות וביטוח הם דברים יקרים, בעלי אורח חיים קצר יחסית.
בעיות אחרות דוגמאת בירוקרטיה, הכשרות מתאימות ומבנה ראוי באו על פתרונן.

מהן הפעולות שאת/ה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

ראשית, בשנה הראשונה עשינו את הפרויקט בהתנדבות מלאה לצד שותפות עם מועדון מארח. משראינו כי התכנית אכן עובדת, בחרנו בדרך זו כדרך חיים. בהתאמה, כדי לגייס את ההון הראשוני עבדנו פיזית בהדרכת גלישה תחת הרעיון "בואו להתנסות בגלישת גלים ולעשות מעשה טוב על הדרך" במהלך כל הקיץ האחרון. כך גייסנו כסף לגלשנים לנערים. בנוסף לקחנו הלוואות לצורך השלמת הביטוח וההוצאות הנלוות. כמו כן, קיבלנו תרומות של חלק מהחליפות מהסוכנות היהודית ומחברת קוויקסילבר. עם זאת, הגל שלי שם לעצמו למטרה להעניק לנערים את הציוד הטוב והאיכותי ביותר על מנת לאפשר את חווית ההצלחה עליה דיברנו. ציוד זה הוא יקר ומתבלה מהר. לכן אנו בעבודה מתמדת של גיוס תרומות לצורך מענה לעניין זה.

מספר המעורבים במיזם

ישנם חמישה מדריכים מוסמכים שלוקחים חלק פעיל בתכנית

הסיפור

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאת/ה רוצה לספר לנו

האמת היא שמדובר ממש בחלום שמתגשם. הכרנו לפני ארבע שנים במסגרת הלימודים שלנו בסמינר הקיבוצים. שנינו מסיימים השנה ללמוד חינוך דמוקרטי עם תעודת הוראה במדעי הרוח. מיד כשנפגשנו התברר לנו כי בנוסף לאהבתנו את תחום החינוך והעבודה עם בני הנוער, אנו חולקים אהבה נוספת- הים. אנו מרבים לגלוש יחד בים בכל הזדמנות.

כבר שנים שאנחנו חולמים וחושבים כיצד ניתן להביא לידי ביטוי שתי אהבות שלנו- הגלישה והחינוך.
לאחר אינספור שיחות, רעיונות ומעשים, הצלחנו להוציא לפועל את הפרויקט ולצאת לדרך. אנחנו מאד גאים במיזם ורואים בו תחילה של הגשמת חלום ויתד ראשונה בפרויקט חלוצי, חדשני ומבטיח.
נשמח אם תסייעו לנו להמשיך ולממש את החלום ולהפוך אותו למציאות.

שאלות נוספות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

האם חלו שינויים בשטח מאז הגשת המיזם לכיכר?

כן. במהלך החודש האחרון נתבשרנו כי בנוסף למבנה שקיבלנו בבת ים, נוכל לקבל חדר בבית הספר אורט גאולה עבור ציוד גלישה. נוכח האמור, נוכל באופן תאורתי לקיים פעילויות במקביל ובעצם אפילו להכפיל בפועל את היקף הפעילות כבר בשנה הבאה.

העניין תלוי כמובן ברכישה משמעותית של ציוד גלישה. אותו עלינו להשיג.

מי הוא קהל היעד של המיזם(לדוגמה: סגל,סטודנטים,קמפוס צפון/נמיר, גיל, דמוגרפי, מין…)?

קהל היעד המרכזי הוא נוער בסיכון. המיזם חשוב במיוחד לאוכלוסיה זו כיוון שבני נוער אלו מקבלים לעיתים נדירות תחושות הצלחה ופידבק חיובי מהסביבה שלהם- המשפחה, בית הספר, החברים. רבים מהם חיים בתחושה שהם "לא יוצלחים", ש"אין להם סיכוי" וכד'. הרעיון הוא לפרוץ את המעגל הזה ולתת להם תחושת הצלחה. לתת להם פעילות ייחודית שבה הם טובים יותר, שרבים מבני גילם מעולם לא התנסו בה ולעולם לא יתנסו בה. לכן המיזם חשוב, דווקא לקהל יעד זה. לצערנו, כיום בישראל ישנם בתי ספר רבים המיועדים לנוער בסיכון ולכן נרצה להרחיב את התוכנית לבתי ספר רבים נוספים ברחבי הארץ.

באשר לקשר עם המכללה- הוא בא לידי ביטוי הן כמעיין לאנשים איכותיים שלוקחים חלק כבר היום כמדריכים בתכנית, דוגמאת ערן שטאל, שחף גרטי ומעיין דביר- שלומדים גם הם איתנו במכללה, והן לקשרים עם המסלול ליזמות חברתית, המכון לחינוך דמוקרטי והמחלקה למעורבות חברתית.

בתיבת הטקסט שלמטה, מלא/י את הנתונים: מתוך __________ אנשים אליהם פונה המיזם, הצטרפות של _______ מהם עד תאריך __________ תחשב להצלחה

באיזו צורה ישפיע המיזם על חיי הנוגעים בו? (הפער בין המצב הקיים למצב הרצוי)

המיזם כבר היום מחולל שינויים של ממש בחייהם של רבים. פריצת המחסומים האישיים, חזרה ללימודים נערים רבים, עשיית בגרויות, גיוס לשירות משמעותי בצה"ל, שיפור בדימוי העצמי ועוד.

אנו נחושים בדעתנו ובמעשינו להמשיך ולעשות ככל הניתן כדי לצמצם פערים ולתת כמה שיותר הזדמנויות לנפץ תודעות כוזבות ולייצר הצלחה ממשית ואותנטית של בני הנוער. הצלחות אלו, לצד תיווך ראוי ואפיקי ההמשך יבטיחו את מיסוד השינוי שיעברו הנערות והנערים גם בעתיד.

על מנת להתקדם במיזם, מה נחוץ לך וכמה? (בתשובתך התייחס/י לכ"א, ציוד, חומרים, מקום, ידע ודברים נוספים הדרושים לך)

תיכון אורט גאולה, הממוקם בדרום תל אביב ליד הים, שבו התחילה התכנית- בחר לאמץ, לשמר ואף להעמיק ולהרחיב את הפעילות בשנה הבאה לכדי שתי קבוצות, האחת חדשה לחלוטין והשנייה- הקבוצה הוותיקה שתתמקד במעבר לחניכה בתצורת "אחים בוגרים"- תכנית שבסיומה יוכשרו הנערים להיות עוזרי מדריך בוינגייט. כדי לעשות כך, הבטיח מר סני כרמלי, מנהל בית הספר לתת לנו את האפשרות להשתמש בחדר בבית הספר בתור מקום לציוד ולפתוח למעשה סניף נוסף בתוך בית הספר, לרבות הקצעת מרחב משרדי הולם.

עובדה זו תאפשר לנו לפתוח סניף נוסף בת"א, לצד הסניף הקיים בבת ים!

כדי שהעניין יעבוד, עלינו להשיג 20 גלשנים. עלות כל גלשן עומדת על 1,000 ₪.
בנוסף, עלינו להשיג 10 חליפות גלישה. עלות כל חליפה עומדת על 1,000 ₪.
(10 חליפות גלישה כבר נתרמו ע"י חברת קוויק סילבר).

את עלויות הכנת המבנה לרבות בניית מתקני הייבוש והמעמדים נממן אנחנו ונתקין בעצמנו ביחד עם הנערים. את ערכות העזרה הראשונה הייחודיות, הביטוח הרפואי, הכשרת מדריכים, הקורסים וההוצאות הנלוות- נממן אנחנו.

כל שנותר להשיג הוא 30,000 ש"ח (אנו מקווים לקבל חלק מהסכום דרך תחרות זו). את היתרה אנו מתעדים להשיג במהלך הקיץ בעבודה קשה. תחת הכותרת "בואו להתנסות בגלישת גלים ולעשות מעשה טוב על הדרך". ימי גיבוש וכיף לתנועות נוער, אגודות סטודנטים וארגונים נוספים. כבר בקיץ הקודם ערכנו שישה ימים שכאלה עם תנועת הצופים- שבט אפיק, אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, תכנית "דילר", משרד עורכי דין, רכזי תנועת "אחרי" והמדריכים הצעירים מעיריית גבעתיים.

מה הצעדים הבאים שאת/ה מתכוונ/ת לנקוט על מנת לקדם את יישום המיזם?

אנחנו צועדים למרחקים ארוכים וכבר בשנה שעברה הלטנו שנינו (עומר וירון) שזה מה שאנחנו רוצים לעשות בחיים.

את הגלשנים הראשונים שלנו השגנו לפני פחות משנה (ב2.5.13). עד אז התארחנו במועדון גלים בדולפינריום. גרף ההתפתחות של הארגון מרשים מאד ואנחנו מאד גאים בנעשה עד כה. עם זאת, אנחנו עמלים ימים ולילות על מיסוד ההדרכה בארגון, יצירת תתשתיות וקשרים, יכולת מימון וסיוע, ליווי משמעותי וצמוד וכמובן הכשרה ראויה של צוות המדריכים.

בנוסף, כדי להיות קונקרטים- זוהי התכנית שלנו ברמה הרב שנתית:
2014-2015
בשנת הלימודים הבאה נבסס את התכנית באזור המרכז בשני הסניפים האמורים- בבת ים ובתל אביב.
אנו צופים הרחבת הפעילות ל- 8 עד 12 קבוצות במהלך השנה. חשוב לנו להבטיח כי הרחבת הפעילות וההיענות החיובית לכלל המסגרות החינוכיות הפונות אלינו, תעשה תוך שמירת היכולת להמשיך בתכנית האיכותית והייחודית המבוססת על אמצעי מדידה והערכה ראויים. משמעות הדבר היא כי עלינו לשמר את רמת ההדרכה, איכות הציוד המשמש בתכנית ושאר הרכיבים המבטיחים את הצלחתה של התכנית המורחבת. בנוסף, נבחן בשנים אלה את האפשרות להרחיב גיאוגרפית את פעילותינו מעבר לאזור המרכז.

2015-2016
בשנת הלימודים הנ"ל, אנו מתכננים לפתוח מרכז נוסף בצפון הארץ. התשתיות, הצוות, ההתקשרות ארוכת הטווח עם גורם חינוכי מרכזי כמו גם ההתקשרויות עם קרנות וגורמים מקומיים הנכונים לסייע לפרויקט- נבחנים בימים אלו ממש. הרעיון הוא להתחבר עם אוניברסיטת חיפה. אנו מצויים בשלבים ראשוניים של בחינת שיתוף פעולה עם אחד התורמים הפוטנציאלים. הכוונה היא לאפשר היעזרות במלגאים אשר יקדישו מזמנם ומרצם לטובת קידום התכנית והפעלתה. איתרנו מנהל איזור אשר החל בהליך לימוד וחפיפה. על בסיס קשרינו המצוינים עם רשת אורט, אנו בודקים אפשרות להיעזר בהם גם באזור זה.
בשנה זו אנו עתידים לעמוד מול אתגרים רבים ומגוונים לצד מערך מקביל בשני מוקדים ושלושה סניפים.

2016-2017
בשנה זו נעמיק ונבסס את מכלול הפעילות הן הפעילות הוותיקה במרכז הארץ והן הפעילות החדשה בצפונה. הכוונה ליצור תשתית רחבה עם מוסדות החינוך (אוניברסיטת חיפה, רשת אורט ונוספים), להגדיל את צוות ההדרכה ולייצר אפיקי המשך לצד מועדון בוגרים ייחודי אשר יקלוט לתוכו את בוגרי התכנית ויבטיח, להם ולנו, את שימור הקשר לתועלתם של כולם.

לצד זאת, אנו שואפים כבר בשנת 2018 או בסמוך אליה לפעול להקמת מיזם נוסף בארץ תוך ניצול הקשרים הקיימים, הניסיון והפוטנציאל הגלום בהם.