מרכז הפעוט טירת הכרמל

ע"י Yifat Yidgar | 07 בנוב' 2012
| 0 תגובות

המדינה:

ישראל

שם הארגון:

מרכז הפעוט טירת הכרמל

תיאור הפרויקט:

מרכז הפעו"ט הנו מרכז פעילות, העשרה וטיפול לגיל הרך בטירת כרמל. במרכז פועלות תכניות מגוונות, פרטניות וקבוצתיות עם הורים וילדים בגילאי 0-6 וכתות א'. מטרת המרכז לקדם את הישגיהם ההתפתחותיים של ילדי העיר, שחלקם הגדול מוגדר בסיכון (משפחות עולים, מצב סוציו אקונומי נמוך, בסיכון לאלימות ועוד).

במרכז מאמינים כי מעורבות ההורים בחינוך ילדיהם הינה קריטית, ולכן תוכניות המרכז מכוונות להביא את ההורים לרמת מעורבות ושיתוף פעולה הנדרשת מהם למימוש ההצלחה של ילדיהם. רוב תוכניות ההדרכה להורים ולילדים נכתבות במרכז ומוערכות בכל שנה.

המרכז פועל באמצעות שלוש מחלקות:

העשרה - תכניות הדרכה להורים ולילדים המופעלות בהתאמה לגיל הילדים, באופן פרטני וקבוצתי.
התכניות כוללות הדרכה ביתית וכן קבוצות ההעשרה להורים וילדים, שמטרתן לטפח את הקשר בין ההורה לילדו ולסייע ביצירת רשתות חברתיות במסגרת הקהילה. קבוצות ההעשרה עוסקות בנושאים אשר נוגעים לשלבים ההתפתחותיים של ילדים בגיל הרך ובנושאי הורות בגילאים אלו.

פעילות - מסגרות חינוכיות : מעון יום, קט-גן, צהרון.
פעילות נוספת במרכז היא הפעלת מדור הכשרה והשתלמויות, שמטרתו שיתוף הידע הנצבר במרכז אל מול קהילות מקצועיות ואחרות, בטירת כרמל ומחוצה לה. מדור זה מופעל על ידי אנשי הצוות העובדים במרכז, היוצאים לקהילה ומעבירים סדנאות, השתלמויות, ימי עיון, וכן שירותי הדרכה לצוותים מקצועיים.

טיפול - מחלקה התפתחותית- טיפולית, בה מתקיימים טיפולים התפתחותיים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בתחומים פרא-רפואיים וטיפולים בתחומים רגשיים. המחלקה אף כוללת יחידה לטיפול בילדים ובמשפחות בסיכון, "מעגלים", הפועלת על סמך הידע והניסיון הנצבר במרכז לאורך שנות עבודתו עם משפחות בסיכון.

צוות המרכז הינו צוות רב מקצועי המורכב מאנשי חינוך, טיפול והמקצועות הפרא-רפואיים.

המרכז מאמין בחשיבות שיתופי הפעולה בקהילה, איגום משאבים ויצירת רשתות חברתיות ועירוניות הפועלות יחדיו למען הילדים.

Yifat Yidgar ממליץ על פרויקט זה בגלל ש...:

חוויתי את הטיפול במרכז עם בני הבכור וזה מאוד עזר לנו בהתמודדות ובטיפול בילד בגיל הרך על כל המורכבות שכרוכה בכך וסיפק לנו מענה לצרכים שהועלו מכל הבחינות: חינוכיים , התפתחותיים, פרא רפואיים , פסיכולוגיים ואפילו אקדמיים . ההדרכה והליווי שקיבלנו במרכז עזרה לכל המשפחה ולימדה אותנו המון על הגיל הרך והטיפול בילדים , ומן הצד של הילד - הוא נהנה מכל רגע כי רוב הפעילויות מועברות בצורה חווייתית ומהנה .

אין עדיין תגובות על ההמלצה.

Take action:

שתף

הפרויקט עוסק בתחומים הבאים: