ראיון עם שריל דורסי מארגון Echoing Green

19 בMay 2011
| 0 Comments

שריל דורסי היא חלוצה בתנועת היזמות החברתית, ונשיאת ארגון Echoing Green, ארגון עולמי ללא מטרות רווח, שמסייע ליזמים חברתיים שמפתחים דרכי ההתמודדות לבעיות הגדולות של העולם.

מיהם סוכני השינוי החברתי החביבים עליך?
ד"ר קינג, נלסון מנדלה, אופרה ווינפרי

מהן התכונות שעזרו להם להצליח?
יושרה, כוח ואומץ. שלושת האישים הללו השקיעו את חייהם כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר. הם דוגמאות של מנהיגות יוצאת דופן. הקסם במנהיגות מצוי בדרך בה מנהיג גורם לכולנו לנהוג קצת אחרת בעולם. שלושת האנשים הללו הם דוגמאות מדהימות לאופן שבו מנהיגות יכולה להוביל לשינוי משמעותי בנורמות של מה שאנו מחשיבים נכון וצודק.

שריל דורסישריל דורסי

מה מגזר היזמות החברתית יכול ללמוד מאותם סוכני שינוי?
כדי להשיג שינוי חברתי רחב היקף עלינו להיות מעורבים בפוליטיקה - זה מה שד"ר קינג ונלסון מנדלה עשו כל כך טוב. לא ניתן להגיע לרמה או לקנה מידה של שינוי הכרחי ללא נגיעה בפוליטיקה. חלק ניכר מהנרטיב של יזמים חברתיים הוא "אנחנו עושים את העבודה שלנו, כי הממשלה לא יכולה לעשות זאת." ואנחנו תמיד מקשרים בין יזמים חברתיים לחוסר תפקוד הממשלה. בכך אנו שמים מחסום טבעי בין יזמים חברתיים למוסדות המדינה. אנחנו יכולים להיות סקפטיים, אבל אנחנו חייבים לעסוק גם בפוליטיקה.

יש לך רקע ברפואה. מה גרם לך להימשך למגזר היזמות החברתית?
אם הייתי חיה את חיי שוב לא הייתי הופכת להיות רופאה. זה היה מה שהמשפחה שלי רצתה שאעשה. זה היה אחד המסלולים המקצועיים היחידים לאנשים צעירים, אבל זה לא היה הייעוד שלי. כאשר אתה הולך לקולג', רוב האנשים הם במסלול טרום רפואה או טרום משפטים. אבל מה אם אתה טרום שינוי חברתי, לאן תוכל ללכת?
ביזמות חברתית מצאתי התאמה אמיתית בין הכישורים והכישרון שלי לבין מה שהלב שלי אומר לי. הרבה אנשים סובלים בעבודתם כי הם לא בתחום הנכון.

איזו עצה יש לך היום עבור עצמך בגיל 15?
תקשיבי לתחושות הבטן שלך. אינסטינקט הבטן שלנו הוא כנראה הצורה הטובה ביותר של נתונים לפיהם צריך לקבל החלטות, אבל רובנו מתעלמים את המידע שאנו מקבלים. צריך לזכור כי אתה היועץ הראשון של עצמך. ככל שתהיה יותר מנותק מתחושות הבטן שלך, כך יהיה לך קשה יותר להחליט. צריך שתהיה לך מעט אמונה בעצמך ובחוכמה שלך.

מה הביא אותך ל Echoing Green ?
Echoing Green פתח בפניי את הצוהר לתחום השינוי החברתי. Echoing Green היה שם בשבילי בהתחלה - באותו שלב קריטי כשכולם חולקים על החזון שלך לעתיד. זה ארגון שיעמוד עם מנהיגי המחר, חלק חשוב של התשתית לשינוי חברתי.

על מה את מסתכלת כשאת מזהה יזם חברתי?
האדם ויכולתו להוביל חשובים לי יותר מהרעיון עצמו.

מה הם האתגרים הייחודיים לנשים בתחום היזמות החברתית?
חלק גדול מהצלחתו של יזם היא היכולת להשיג משאבים ובמיוחד משאבים כספיים. ב-Echoing Green אנו מכנים זאת "מגנטיות משאבים". חלק ניכר ממגנטיות המשאבים מבוסס על קשרים ונשים הן בעמדת נחיתות אמיתית בתחום זה.

שמנו לב כי נשים רבות החלו לעסוק ביזמות, אבל לא תמיד הן משיגות את אותן המטרות כמו גברים במונחי צמיחה בארגוניהן. מדוע זה כך לדעתך?
אני חושבת שאנחנו צריכים לזכור כי קטן יכול להיות חזק ויפה. נשים לא נתפסות למלכודת של "שלי גדול יותר משלך אז זה מוכרח להיות טוב יותר." נשים מבינות את ההקשרים החברתיים ויודעות שלעתים לא ניתן להרחיב את מעגל ההשפעה של חידושים מסוימים. אנו צריכים לשמוח גם על הגישה האחרת, שמתמקדת בהעצמת ההשפעה במקום בהרחבתה.

אילו בעיות את מזהה בתחום היזמות החברתית?
לעתים קרובות, אנו מחברים את היכולת להצליח עם היכולת להקים מיזם. זהו מסר מוטעה. אנו שולחים את המסר כי כדי להצליח, אתה צריך ליצור משהו חדש - אתה צריך להיות המייסד. למעשה, לא מומלץ שרובינו ניזום משהו חדש. כדי להצליח למקסם את היכולת שלך ליצור שינוי, לא תמיד אומר ליצור משהו חדש.

איזו עצה יש לך עבור עובדים במיזמים חברתיים?
אני באמת מאמינה בכוחם של יזמים. הם שחקנים חשובים, אבל העמדה שלי היא שזה בדרך כלל קל יותר לבצע שינוי משמעותי מן "החוץ" מאשר "בתוך." אני תמיד דואגת ליזמים כי ברגע שארגון בשלב מסוים, חלק ניכר מהעבודה של ארגון הופכת לשמירה והגנה על קיומו. כך אתה מתרחק מהמקורות החדשניים שלך והופך לארגון שמונע מהגנה עצמית. ואז אתה מאבד את הכוח של הארגונים האלה - ואת האנשים בתוכם. הביורוקרטיה מתחיל להיבנות. אבל יש תקווה. יזמים חברתיים שמבינים את קרביו של הארגון, יוכלו לזהות את המנופים של השינוי. הם יכולים לעזור לשנות את הארגון מבפנים והם צריכים קצת חופש כדי לעשות זאת.

שאלה שטולסטוי לעתים קרובות חשב עליה היא מתי הזמן הנכון לפעול. מתי אתה יודע שהרגע בשל?
אני סומכת על יזמים חברתיים שידריכו אותי. הם מכירים את העבודה מבפנים ומבחוץ. הם מכירים את התחום וחיים אותו . אני תמיד מקשיבה לחוכמה שלהם. הם מבינים את הרגע ויודעים מתי להתחיל לפעול.

מהי נקודת הכח שלך?
אני באמת מתרגמת נכון תרבות. אני טובה בלנוע בין בעלי העניין, קהילות שונות וקבוצות. כשלמדתי באוניברסיטת קיימברידג’ בבית הספר לרפואה בהרווארד, נהגתי לחצות את המסילה אל העיר בוסטון הפנימית לעבודה עם קהילות מוחלשות. היתה לי היכולת הקלה לנוע קדימה ואחורה בין שתי קהילות נפרדות ולספק גשר של הבנה משותפת.

אילו כוחות מעצימים היית רוצה שיהיו לך?
לעזור לאנשים להכיר באמת את מלוא הפוטנציאל שלהם. רוב האנשים הולכים בעולם על רבע מיכל. אני באמת רוצה שאנשים יבינו את כוחם ואת הפוטנציאל שלהם.