חצי מיליארד דולר לזוכים בתחרות SME Finance של פורום G-20

19 בMay 2011
| 0 Comments
הזוכים בתחרות G20 SME Finance Challenge Peoples' Choice עם הנשיא אובמה, נשיא קוריאה - לי מיונג-באק וראש ממשלת קנדה סטפן הרפרהזוכים בתחרות G20 SME Finance Challenge Peoples' Choice עם הנשיא אובמה, נשיא קוריאה - לי מיונג-באק וראש ממשלת קנדה סטפן הרפר

פורום G-20 הקצה יותר מחצי מיליארד דולר לתמיכה בזוכים בתחרות SME Finance של אשוקה. נשיא ארה"ב ברק אובמה, נשיא קוריאה לי מיונג-באק וראש ממשלת קנדה סטפן הרפר בירכו את הזוכים באופן אישי והצהירו על מחויבותם להקצאת הסכום האדיר באירוע הסיום של ועידת ה-G-20 בסיאול.

לעסקים קטנים ובינוניים (Small and Medium Enterprises או SME בקיצור) יש משקל רב בהתפתחות כלכלית ובמיוחד בשווקים המתעוררים. עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע צמיחה מרכזי ביצירת תעסוקה ומקומות עבודה ומהווים חלק נכבד מהתוצר הלאומי הגולמי ברחבי העולם. המכשול העיקרי להתפתחות עסקים אלו הוא החוסר במימון. אנליסטים מעריכים שרק ל-20% מהחברות הקטנות בארצות עניות יש גישה לאשראי. רוב פתרונות המימון הקיימים אינם מותאמים לטיפול ב-SME. עסקים כאלה בדרך כלל קטנים מדי עבור בנקים ומשקיעים, אבל גדולים מדי עבור אמצעי מיקרו מימון.

ארגון אשוקה Changemakers הפעיל בחסות ה-G-20 תחרות שקראה לחברות בשוק הפרטי להגיש הצעות לפתרונות לשימוש במימון ציבורי, באופן שיעודד הגדלה במימון הפרטי למגזר ה-SME. התחרות היא חלק מהקריאה של מדינות ה-G-20 לפתרונות חדשניים ליצירת צמיחה בהשקעות לחברות קטנות ובינוניות.