מד מים סיפרתי

by צבי פלטיאל | 26 בDec 2012
 

אין ספק שניתן ליצר מד מים סיפרתי. יתר על כן, יש להניח שנעבור למתקנים סיפרתיים ולקריאה מרחוק בדומה למגמה הכללית. אפשר יהיה לייצר אותו בגדלים שןנים (אם כי לא "בכל גודל"). אבל יש לי שתי שאלות:
1. מד המים צריך להיות בכניסת צינור המים הראשי לדירה או לבית (ולא על כל ברז, מקלחת וכד'). רק כך אפשר למדוד ע"י מודד יחיד את כל כמות המים הנצרכת ע"י הדיירים (או מתבזבזת בשל דליפות בצנרת). לכן אין אפשרות לשים אותו במטבח, חדרי אמבטיה ומקומות דומים. אולי התכוונת לצג שיציג את קריאות מד המים. אכן ניתן להציג את צריכת המים על מסך בצורה ספרתית או אנלוגית במספר מקומות בבית וכך לעודד את הדיירים לחסוך.

2. נושא התחרות הוא "עושים זהב מזבל". לא כל כך ברור לי איך ההצעה משתלבת עם הגדרת התחרות (למרות ששניהם תורמים לשיפור איכות הסביבה).

מד מים דיגיטלי ביתי

by Almog Bar | 26 בDec 2012
 

מר פלטיאל שלום,

ראשית, אכן התכוונתי לצג שיציג בצורה דיגיטלית את קריאת שעון המים הממוקם מחוץ לבית. ניתן יהיה להציבו במטבח, בחדרי האמבטיה או בכל מקום אחר לפי ראות עיני הצרכן.

שנית, בדף הראשי של התחרות רשום: "רעיונות למיזמים טכנולוגיים, חברתיים או בתחום העיצוב והאמנות, שמטרתם לחסוך במשאבים בדרכים חכמות וחדשניות."
מטרת המיזם שלי היא לחסוך במשאב החיוני למדינת ישראל והוא המים. בנוסף חיסכון במים יוביל לחיסכון בכסף ממשי לצרכנים.
נובע מכך שהמיזם שלי עונה לדרישת התחרות ויוכל לעזור לפתרון בעיית המחסור במים במשק הישראלי.

בברכה,
אלמוג בר

מד מים דיגיטלי

by צבי פלטיאל | 26 בDec 2012
 

אכן מחפשים רעיונות שמטרתם לחסוך בדרכים חדשניות, אך יש גם פירוט נוסף המתייחס להפיכת פסולת למשאב. גם הדוגמאות המפורטות ואפילו כותרת התחרות מעידות על הדרישה הזו. עם זאת, אני לא שופט בתחרות ואיני יכול לקבוע האם השופטים יאשרו את ההצעה.

ועוד הערה קטנה: צג דיגיטלי הוא כזה שמציג את התוצאה באמצעות ספרות (digit = סיפרה באנגלית). מתיאור הצג שלך עולה שמדובר דווקא בהצגה אנלוגית ולא בספרתית.

בברכה,

צבי פלטיאל

לפני הגשת המועמדות בדקתי ואחד

by Almog Bar | 26 בDec 2012
 

לפני הגשת המועמדות בדקתי ואחד הקריטריונים הנמצא בדף הקריטריונים וההנחיות הוא:
"הפחתה במקור:
מניעת בזבוז של משאבים"

מטרת המיזם שלי הוא מניעת בזבוז משאב המים כך שהוא תואם את הקריטריונים.

תודה על הערותיך,
אלמוג בר