סיפור תחילה

by גילי רומן | 03 בOct 2012
 

הי אלדד,

אחלה רעיון ואני שמח לשמוע שהוא כבר קורם עור וגידים.

צדקת בחלק של החדשנות שכתבת שפרויקטים לנוער בסיכון זה כבר לא חידוש גדול לכשעצמו. אכן היה לי גם קשה להבין כיצד אתם שונים משלל התכניות הקיימות, אך ההבנה התחדדה לי כאשר קראתי את סיפור המיזם בסוף הטופס. לכן, אני חושב שאולי כדאי לשלב אלמנטים סיפוריים/המחשתיים בליבת ההסבר של המיזם. חשוב להעביר בצורה בררורה ומרכזית את החידוש וייחוד. לא רק בתחרות, אלא בכלל כדי לרתום תמיכה, שת"פ ואפילו מועמדים איכותיים להפעלת המיזם.

בהקשר הזה ב21.10 אנחנו עורכים במרכז ליזמות בחינוך (האחראי על התחרות) סדנא לפיתוח רעיונות ונראה לי שניתן שם כלים שיכולים לסייע לך ולמוריה. זה ב17:30 ברח' הדדי 9 בבת ים. מאד נשמח לראות אותך שם.

בהצלחה,

גילי

תודה על ההערה הבונה

by shamaim.jerusalem | 13 בOct 2012
 

תודה רבה על ההערה הבונה והמאירה. נשנה את הניסוח בהקדם. בכל אופן ב-21.10 מתחילה שנת הלימודים האקדמית כך שמסתמן שלא נוכל להגיע.
בכל אופן נשמח להערות נוספות בנוגע לכל סעיף וכל רעיון שיוכל לשפר ולשדרג.

השמי"ם הם הגבול

להגיע רחוק לעוף גבוהה

by דלית לאופר | 11 בOct 2012
 

אלדד ומוריה
הפרויקט נשמע מדהים ואכן חשוב להאמין בנוער ולאפשר להם לכת רחוק ובגדול
פרוקיטים רבים נופלים על הנושא התקציבי, אולי ניתן לחשוב על יצירת מודל של קימות לפריקט שיאפשר לו לא להיות תלוי בתרומות
תנסו לחשוב בכיוון זה
דלית

תרומות

by shamaim.jerusalem | 13 בOct 2012
 

היי דלית
קודם כל תודה על זה שהשקעת וקראת על התוכנית וכן על התגובה.
לשמחתנו את התקציב לשנת הפעילות הראשונה כבר כמעט כיסינו, אך אני מבין לחלוטין את הרציונאל.
בנתיים נהרהר על כך- האם יש לך רעיון קונקרטי?

תודה,
השמי"ם הם הגבול

רעיון למימון

by גילי רומן | 04 בNov 2012
 

הי,

כיוון שמדובר בפרויקט קהילתי, אולי המימון (בחלקו) צריך להיות מתוך הקהילה. במידה והנוער יבחר לספק שירות מסויםייתכן וניתן יהיה לגבות מחיר סמלי שיממן את הפעילות. במידה ואכן התפיסה כלפי המשתתפים היא שונה ורואים בהם מובילים, אז, לדעתי, גם אתגר המימון צריך לעמוד בפניהם במהלך השנה. אולי יהיו להם רעיונות ויוזמות יצירתיות.

בנוסף, האם מדובר רק בבני נוער או גם באנשים צעירים שסיימו תיכוןואולי צבא? במידה וכן, ייתכן ותוכלו לפנות לקרנות רלוונטיות לתחומי גיל אלו, כמו קרן גנדיר.

בהצלחה,

גילי

רעיון טוב

by shamaim.jerusalem | 04 בNov 2012
 

ייתכן בהחלט שהרעיון שבני הנוער יגייסו בעצמם כספים מתאים לרציונל התכנית שנותנת להם את ההגה בידיים ומטפחת אותם להיות מובילים ולא מובלים.
מנגד, לא ברור כמה המודל של להטיל אחריות פיננסית על חניכים בתכנית יעבוד בפועל ומה ההשלכות למשל, של אי-עמידה ביעדים, או של עמידה של קבוצה אחת לעומת אי-עמידה של קבוצה אחרת.
אולי הכיוון הנכון הוא התרחבות גם למגמה של עידוד וחינוך ליזמות עסקית, אך כרגע בטווח הקצר הדגש הוא על פעילות למען הקהילה.

בשלב זה, מדובר רק בבני נוער בכיתות ז'-ט'. מצאנו שזה טווח הגילאים שאינו זוכה למספיק התייחסות ושנמצא בשלב רגיש במיוחד, ושהסיכויים לשינוי בחיים אחריו פוחתים משמעותית. יש קרנות ששמות דגש על הגילאים האלה ואנחנו פועלים מולם. כמו כן, הגענו לסיכום עם קרן JVP שבני שנת שירות של הקרן ידריכו לנו קבוצה נוספת - זהו פיתרון טוב תקציבית משום שכך אנחו מתרחבים מבלי צורך לשלם להם מילגה.

תודה על כל ההצעות וההערות,

גיא מצוות "השמי"ם הם הגבול"