דיון על המיזם

הכסף לא צומח על העצים

by Hagit Halperin | 07 בNov 2012
| 3 Comments

דיון על הכסף לא צומח על העצים.

חיבורים

by גילי רומן | 10 בNov 2012
 

שלום רב,

רעיון יפה.

ממליץ לך מאד למצוא חיבורים למיזמים נוספים בתחום שעלו כאן בתחרות וגם לתכניות הקיימות כבר במשרד: http://finance.cet.ac.il/

בהצלחה,

גילי.

גילי שלום תודה על תגובתך. אכן

by Hagit Halperin | 10 בNov 2012
 

גילי שלום

תודה על תגובתך. אכן אני עוקבת אחרי התכניות הקיימות במשרד החינוך ומנסה עד כמה שניתן להיות עם אצבע על הדופק בנושא.

לדעתי אחת הבעיות המרכזיות בתכניות של משרד החינוך / מט"ח היא התעדוף. כיום אין הקצאה לשעות חינוך פיננסי בבתי הספר ולכן כאשר מורה צריך לבחור אם ללמד את המקצוע ה"סטנדרטי" שלו בו הוא שולט או ללמד מקצוע שמוגדר כ"העשרה" הוא יבחר בלימודי הליבה. כאשר מקרינים למורים סרטונים כמו אלו המוצגים באתר מט"ח, טובים ככל שיהיו, הם מפחידים רבים מן המורים ומהווים גורם רתיעה ולא גורם משיכה לנושאי החינוך הפיננסי.

לצערי רבים מאזרחי מדינת ישראל (והמורים בתוכם) לא מבינים מושגים בסיסיים בכלכלה וההכשרה צריכה להיות קודם עבור סגל ההוראה. התכנית אותה אני מציעה כוללת מערך הדרכה למורים (בצורה חווייתית ומהנה) שיביא את הסגל למקום בו הוא ירגיש מוכן ושולט בחומר.
אפשרות נוספת בתכנית שלי היא שילוב הורים בפרוייקט הסיום יחד עם ילדם. שילוב ההורים יביא להשפעה יותר נרחבת ומקיפה של התכנית על החברה הישראלית בכלל.

ותודה על ההמלצה לבדוק תכניות אחרות בתחרות.

חגית

יופי של רעיון כל הכבוד!

by עליזה פילוסוף בזק | 11 בNov 2012
 

שלום חגית,
קראתי בעיון את המיזם. כאם לשלושה ילדים בין הגילאים 9-13 שנים, אני עסוקה רבות בהתמודדות עם האתגר - הכוונת הילדים לניהול נכון של התקציב שלהם ובקרת המזומנים שלהם. אני סבורה כי כי תרומת הפרויקט תהיה רבה, בהצלחה!