הצעה

ע"י May Amiel | 03 באוק' 2012
 

הי תומר,
זה נשמע רעיון מצוין.
יכול להיות שכדי להתגבר על האתגר שבהובלת המהלך כדאי לייצר איזו ערכת הפעלה, שתתאר את השלבים ותציע הפעלות בכל אחד מהם, למשל פירוט שאלות/ הפעלות לשלב סיעור המוחין, אופן איסוף התשובות והצגתן בפני הכיתה ובית הספר וכו'. יכול להיות שכבר פיתחת כזו ולא ציינת?
מאי

תודה רבה

ע"י תומר ברץ | 03 באוק' 2012
 

היי מאי, תודה על ההערה. היא בהחלט במקום.

אני חושב שמה שחשוב בכל שלב הוא השאלות שצריכות להישאל. כל מנחה יכול לבנות סביב השאלות הפעלות משלו, אם כי בהחלט יש אולי מקום לשלב כמה הפעלות לדוגמה.

אספתי כמה הפעלות כאלו, וגם מאגר של שאלות, אך זה לא מסודר ומובנה ממש. אני מקווה שאחת התוצאות של התחרות תהיה יצירת שיתוף פעולה שתסייע לי להיפגש עם חבר'ה שירצו לשבת ביחד איתי, לעשות את סיעור המוחין הדרוש ולבנות תוכנית כזו. בינתיים אני כותב ומארגן את הדברים שאני מוצא או חושב עליהם.

דרך אגב, יש לך רעיונות?

אתה מוזמן להצטרף למפגשים של

ע"י May Amiel | 03 באוק' 2012
 

אתה מוזמן להצטרף למפגשים של המרכז ליזמות בחינוך (http://www.facebook.com/hamerkazby). אנחנו מקווים לייצר שם קהילה חושבת וSIT (חשיבה המצאתית שיטתית)החברה שאני עובדת בה מלווה את המרכז. לפני ואחרי סדנאות אנחנו נשב עם יזמים ונעזור במה שצריך. יכול להיות שהמפגש הספציפי שמתאים לך הוא מפגש פיתוח רעיון, שיתקיים ב21 לאוקטובר. מציעה שתעקוב אחרינו בפייסבוק. להתראות! מאי

"עיצוב" העתיד נכנס לאופנה

ע"י דניאל-נתלי קינד | 04 באוק' 2012
 

הרעיון שלך מקסים, והכרחי בעיניי.
אתה מכיר את design thinking? יש הרבה קווים משיקים בין זה לבין מדברים אמנות אגב, גם הם מתעסקים ביכולות שבאות מעולם העיצוב והחשיבה האמנותית שנכנסו לתחומים החברתיים.
הפרויקט שלך ממחיש את זה.

שנה שעברה הייתה לי תלמידה בחוג בחירה מחול בגימנסיה הרצליה שלא באמת רצתה לרקוד.
מכיוון שזהו חוג בחירה, שאלתי אותה מה היא הייתה רוצה לעשות, כל דבר בעולם אמרתי לה.
אחרי תהליך איתה ועם עוד 2 חברות, היא אמרה שהייתה רוצה ללמוד אדריכלות. שלחתי אותה להשיג חונך/ת וסיכמתי איתה שבסוף הסמסטר תצטרך להגיש לי עבודה.
בעקבות התהליך עצמו שעברתי איתה שהזמין אותה בכלל להתעסק עם השאלה של מה אני רוצה ללמוד אם תינתן לי בחירה חופשית, היא החליטה לתכנן בית ספר.
בית הספר שתיכננה היה מרתק, מיותר לציין שהיא למדה המון והעבודה היתה מצוינת והמנהל לקח אותה ושני ילדים נוספים להמשיך לפתח את הרעיון במפגשים איתו.

אך מה חשוב?
התהליך עצמו, כמו גם להשערתי בבתי הספר העתידיים, הוא שמשנה. עצם העובדה שהיה לה את האדירכלית החונכת, אותי פעם בשבוע להראות לי ולהתמודד עם שאלות מבחוץ ואת אבא שלה שהוא גם אדריכל איפשר לה לעשות, באופן עצמאי! את אחד תהליכי הלמידה המרתקים שראיתי.
הספציפיות היא אחת המתנות שאמנות (ועיצוב) נותנים, וחשוב להעמיק לדעתי את אופן תהליך היצירה.
אולי היא אפילו תהיה מעוניינת לעזור לך!