ליווי פרויקט

ע"י מיכל גורל | 04 בפבר' 2014
 

יונת שלום,
שמי מיכל, ואני סטודנטית בסמינר לחינוך ויזמות חברתית. בנוסף, במסגרת הפרויקט הזה - "פורצים דרך - יזמות במכללת סמינר הקיבוצים" אני משתתפת כמלוות פרויקטים.
קודם כל , חשוב לי להדגיש עד כמה הפרויקט שלך חשוב! זה מסוג הפרויקטים שההשפעה שלו יכולה להיות כל כך עמוקה וטרנספורמטיבית בחיים של כל כך הרבה ילדים - שיהפכו לאנשים בוגרים, להורים... וכו'. אני מאוד מקווה שהפרויקט שלך יצליח וישפיע.

כן הייתי רוצה להבין יותר לעומק - איך את רואה את הפרויקט. לתאר את התוכנית, את התכנים, מי מלווה? עם אילו תכנים? באיזה מסגרת שעות? לצייר תמונת עולם של הפרויקט , ולגזור ממנו מה המטרות והיעדים שלך?
בכל מקרה שיהיה הרבה בהצלחה

במרכז היזמה עומדת תחרות בין

ע"י יונת אורן | 04 במרץ 2014
 

במרכז היזמה עומדת תחרות בין הסטודנטים במסלולים השונים ליצוב תכנית חינוכית לטיפול בתופעה. התחרות תהיה פתוחה לכל תלמידי המכללה, שיוכלו להתמקד בטיפול כיתתי או בהעצמת הילד/ה שהם קרבן האלימות, מניעת התופעה במקומות שבהם אינה קיימת ע"י הקניית מיומנויות של עמידה בלחצים חברתיים, אמפתיה וסובלנות.
אני רואה בסטודנטים להוראה סוכני שינוי חשובים, שיתרונם הוא בכך שכגורם שיכול לזהות מצוקה הם יכולים למצוא ביתר קלות דרך ללבם של אל הסובלים ממצוקה, ופוחדים לשתף את צוות בית הספר מחשש שייתפסו כ"מלשינים". סטודנט להוראה יכול "לאמץ" ולהעצים ילד כזה, וגם לקשר בינו לבין הגורמים המוסמכים בבית הספר, אולי לשכנע אותו לעשות כן בעזרתו.
התכנית המצטיינת בכל מסלול תופעל בגנים ובבתי הספר שבהם מתנסים הסטודנטים, הן במסגרת עבודה מעשית והן במסגרת סטאז'.
הדבר דורש כמובן היערכות ושיתוף פעולה מצד בתי הספר והמדריכות הפדגוגיות, אולם נראה לי שעם רצון טוב אפשר יהיה למצוא את הדרך לעשות זאת.
אני גם רואה חשיבות ל"ניצול" השיעורים ה"רגילים", בעיקר במקצועות ההומניסטיים, כדי לשלב חינוך לערכים אלו, ולא רק "להעביר חומר"