דיון על המיזם

קרן אתנה - מחשב נייד לכל מורה

ע"י אורי בן - ארי | 15 באוק' 2012
| 6 תגובות

דיון על קרן אתנה - מחשב נייד לכל מורה.

תמיכה בהצלחה

ע"י גילי רומן | 19 באוק' 2012
 

אורי שלום,

אין ספק מתיאור המיזם שכבר מדובר בהצלחה ולהבנתי גם משרד החינוך אימץ תפיסה זו ובחר לשתף עמכם פעולה.
במצב זה, בו מיזם נמצא במסלול המיזמים הפועלים שלנו ורץ בהצלחה מספר שנים מכובד, אנחנו תמיד תוהים "מה הלאה".
מה התכנון של המיזם להתפתחות וכיצד ניתן לסייע לו? האם מדובר בתמיכה כספית בלבד או בדברים נוספים?

בהצלחה

גילי

קרן אתנה - מחשב נייד לכל מורה בישראל

ע"י אורי בן - ארי | 28 באוק' 2012
 

גילי שלום, תודה על שאלתך. אכן מדובר בהצלחה עד כה, וביצירת שינוי מהותי שחל אצל המורים לטובה, העצים אותם ושיפר את הלימוד בכיתות ואצל התלמידים שמוריהם קיבלו מחשב נייד והדרכה מקצועית של 120 שעות. (ניתן לקרוא על הצלחת המיזם באתר העמותה www.athenafund.org)

לצערנו, עדיין קיימים למעלה מ 90,000 מורים מתוך כ 120,000 ללא מחשבים אישיים וללא הדרכה מתאימה, וכל יום שעובר עוד תלמידים נפגעים מכך שלמורתם אין מחשב נייד ואין לה הדרכה מקצועית מתאימה, ולצערנו, לא רק שהם אינם מתקדמים קדימה, אלא צועדים אחורה בעולם ששועט קדימה מבחינה טכנולוגית.

מה הלאה?

לצורך השגת המטרה, של מחשב נייד לכל מורה בישראל, אנו מחפשים בעיקר תרומות וסיוע בשווה כסף, שיסייעו לנו להשלים את מימון רכישות המחשבים הניידים למורים. מאחר ומדובר בפרויקט לאומי שמצריך שיתוף פעולה של גופים רבים, אנו מחפשים גם הכרה (פרסום) לאומית וגם הכרה בינלאומית הן בקרב קרנות מגזר שלישי, הן בקרב תורמים ובעלי עסקים והן בקרב המחוקקים, וזאת כדי להעביר את המסר של הצורך החשוב להעצים את המורים ולשפר על ידי כך את רמת התלמידים.

מאוד נשמח להסתייע בכם ולשתף פעולה ככל שיידרש כדי להגשים את החזון של מחשב נייד לכל מורה בישראל.

בכבוד רב,

אורי בן-ארי

השפעת התוכנית על התלמידים

ע"י יפעת פרנקל | 31 באוק' 2012
 

אורי שלום,

אני אמא ל-3 ילדים. מודאגת מרמת הקשב והריכוז של הילדים בכיתה, כולל זו של ילדיי.

האם יש בפרויקט שלכם כדי להשפיע על התלמידים? אם כן, באלו תחומים והאם קיימת השפעה גם בנושא של קשב וריכוז?

פרט לכך, אני מברכת אותך ואת עמיתיך לעמותה על עבודתכם. כל סיוע למערכת החינוך מבורך וכנציגת ההורים (הלא רשמית), אני מודה לכם.

אשמח לשמוע ממך,

יפעת

מחשב נייד לכל מורה - שיפור ברמת הקשב של התלמידים

ע"י אורי בן - ארי | 31 באוק' 2012
 

יפעת יקרה,
תודה על שאלתך. ב-2 סקרים מקצועיים שסקרו 300 מורים שהשתתפו בתכנית מחשב נייד לכל מורה הוכח מעל לכל ספק שהתלמידים מאוד מרוכזים בשיעורים ומעריכים יותר את המורה. למעלה מ 35% מהמורים דיווחו על שיפור עצום בהתנהגות הילדים ובהפחתת הפרעות בכיתה מאז החלו להשתמש בכיתה במחשב נייד והעבירו שיעורים באמצעות המחשב הנייד בכיתה.
נתקלנו גם בלא מעט סיפורים על תלמידים שהיו בעלי רמת קשב וריכוז נמוכה והפריעו לא מעט בכיתה, ומאז המורה קיבלה מחשב והחלה להשתמש בו בכיתה, ההתנהגות שלהם השתפרה ללא הכר.
לנו אין ספק, שמחשב נייד בידי המורה ישפיע רבות על הילדים בכיתה, לטובה, ולהיפך, באם לא ניתן למורה מחשב נייד והכשרה מתאימה אנו עושים עבירה קשה אל מול התלמידים שמורתם אינה מצויידת כראוי לאתגרי מהפכת המידע וככל הנראה הם ישארו מאחור.
אני תקוה כי המורים בבית הספר של ילדייך יקבלו בהקדם מחשב נייד ביחד עם הדררכה מתאימה,
בהצלחה,
אורי בן-ארי

אם תאמצו את לינוקס, תחסכו עלויות באופן גורף וניכר!

ע"י אודי פולק | 03 בנוב' 2012
 

לינוקס היא מערכת הפעלה חינמית, אמינה ויציבה הרבה יותר מחלונות, ומספקת מענה הולם לכל הצרכים.

בלינוקס משולבות, באופן אינטגרלי, כל התכנות הנדרשות ליום-יום, כמו אופיס מלא וחוקי, עריכה גרפית, ווידאו, מצגות וכו'.

אני מזמין אותך לבחון את "לינוקס מינט העברייה"-מערכת הפעלה שעיצבתי בעצמי לדוברי עברית. היא מופצת חינם אין כסף ויכולה לענות על כל הדרישות. גם התחזוקה שלה זולה במיוחד, שכן אינה דורשת כמעט טיפול לאורך שנים. פרטים מלאים באתר שלי: www.personalinux.com

אשמח לספק לכם יותר פרטים באופן אישי, גם על האפשרות לעצב הפצת לינוקס ייעודית למורים, גם על דרכי ההטמעה של המערכת החדשה ועל רעיונות שיש לי להדרכה דיגיטלית-אינטרנטית, שתחסוך גם היא הרבה מאוד זמן וכסף. וכמובן - אתם מוזמנים להדגמה אישית.

המייל שלי הוא: udipollak@gmail.com.

בברכה ויישר כוח!

אודי

מערכת לינוקס למחשבי המורים

ע"י אורי בן - ארי | 03 בנוב' 2012
 

אודי יקר,
תודה על התגובה שלך ועל הצעתך הנדיבה. נשמח לבחון את המערכת וההתאמה שלה למחשבי המורים. אנו בהחלט נשקול לשלב את המערכת במחשבים של המורים, מהלך שעשוי לחסוך סכומים ניכרים למערכת החינוך ולרשויות. יחד עם זאת יש לציין שבמערכת החינוך כיום מתקיים פרויקט "חותם" שבמסגרתו חברת מיקרוסופט מספקת לרשויות ולמשרד החינוך את מערכות ההפעלה של מיקרוסוט במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק. יותר מכך כל מורה שמצטרף למיזם שלנו" מחשב נייד לכל מורה", מקבל את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט ללא תמורה.
כפי שאתה ודאי יודע, היו נסיונות בעבר לשלב מערכות של קוד פתוח במערכת החינוך, אך עד כה המהלך לא צלח.
באם תרצה לשוחח עימי תוכל לשלוח אלי דוא"ל לuri@athenafund.org עם כל הפרטים, ומנהל המערכות שלנו יבחן את המערכת שלך ולאחר הבחינה שלו והצגת מסקנות נוכל לבחון שיתוף פעולה למען העצמת המורים בישראל,
בכבוד רב,
אורי בן-ארי