מדהים!

ע"י נמרוד דורון | 08 בנוב' 2012
 

בהצלחה

להאמין שאפשר לשנות

ע"י Amir Sarid | 16 בנוב' 2012
 

חברים יקרים! הייתי רוצה לספר לכם סיפור.
בשנה האחרונה היה לי העונג לקחת חלק במיזם מדהים בשם פרויקט מעגלים. לכאורה, כל מה שהיה שם זה חבורה של בני נוער שיושבים על הדשא ומדברים. לא משהו יוצא דופן, אף אחד שם לא ניסה להמציא מחדש את הגלגל.
אבל מי שנכנס לשם, התיישב על הדשא עם כולם ולקח חלק שם לב שקורה שם משהו לא רגיל. בני נוער מכל המגזרים, הדעות והזרמים שמרכיבים את הנוער ההרצליאני ישבו ביחד ודיברו על נושאים שלא חשבתי שלמישהו באמת אכפת מהם חוץ ממני - על ערכים, על חינוך, על דוגמה אישית...
היה מדהים לשמוע דעות רבות כל כך ומגוונות כל כך, למצוא אנשים ששותפים לדעתך וגם אנשים שחולקים עליה, וללמוד משהו מכל אחד ואחד. וזו המהות של הפרויקט הזה בעיני: ההוכחה שהנוער של היום, שכל כך הרבה נאמר עליו כבר, הוא לא נוער אדיש. הוא לא נוער מנותק. הוא נוער אכפתי, אידיאליסט, נוער שמאמין באמת ובתמים שהוא יכול לשנות את העולם. וזה כל מה שצריך.
העתיד של הפרויקט הזה תלוי בכם. אם אתם מאמינים כמוני שעוד יש מקום לחינוך אחר, לחינוך של נוער על ידי נוער, לחינוך שישנה את פני המדינה שלנו ויכשיר דורות טובים יותר לעתיד, אני אודה לכם אם תלחצו "אהבתי" בפינה השמאלית-עליונה. הקול שלכם יכול להיות המפתח לזכייה בפרס כספי שיאפשר לנו להגדיל ולהרחיב את הפרויקט למימדים שחלמנו עליהם. אם חשוב לכם להראות גם לחבריכם שיש שיח אחר בהרצליה, אנא הפיצו ושתפו.
תודה.