דיון על המיזם

חיים עם חיות

ע"י דורין בנריי | 02 באוק' 2012
| 6 תגובות

דיון על חיים עם חיות.

הרעיון יפה אבל...

ע"י Ori D | 02 באוק' 2012
 

לא כ"כ ברור מה המודל שלך.
איך יתבצע הקשר בין מוסדות החינוך לעמותות בעלי החיים?
מה תהיה האינטראקציה בין התלמידים לחיות?
האם יש צורך במנחה מיוחד או שמורה בביה"ס או בעמותה יעבור הכשרה?
לאילו כיתות מיועדת התוכנית?
האם מדובר בתוכנית לימוד או סוג של תרפיה?
וכו'...
נסי לקחת את הרעיון היפה ולהפוך אותו למודל.

לאורי

ע"י דורין בנריי | 03 באוק' 2012
 

תודה אורי לקחתי לתשומת ליבי אנסה לתקן כדי להיות ברורה יותר :)

בית זמני לחיות

ע"י גילי רומן | 04 באוק' 2012
 

הי דורין,

אני חושב שהרעיון מאד יפה ומגיע מתוך נקודת חוזק משמעותית מעולמם של הילדים. כבר היום יש בתי ספר שעושים את השילוב של טיפול בבע"ח ולמידה עליהם תו"כ. למשל, מגמת וטרינריה בכפר הירוק או פינת החי בבי"ס גורדון בבת ים (מיזם שאת יכולה לשמוע עליו בוובינר שנערך במרכז יזמות בחינוך ומופרסם בדף הפייסבוק שלנו). במידה ויעזור לך להיפגש עם בתי הספר הללו וללמוד מהם, נשמח לסייע.

בנוסף, לדעתי, יהיה יפה עם השילוב יהיה בעזרת פתיחת בתי מחסה לטיפול זמני בחיות במצוקה. כידוע, לעמותות החיות השונות יש בעית אחסון זמני של חיות ובתי הספר יכולים אולי לסייע בכך וייצר "מקלטים" זמניים לקליטת חיות עד למציאת בית (ואולי אף לסייע בתהליך האימוץ).

תחשבי על זה...

גילי.

לגילי !

ע"י דורין בנריי | 04 באוק' 2012
 

קודם כל תודה רבה שהקדשת מזמנך לעיין במיזם שלי :)
אני שמחה לשמוע שישנם מס' בתי ספר שפועלים במודל דומה לזה שחשבתי עליו. וכמובן שתמיד שאשמח לשמוע וללמוד עוד על הנושא בין אם דרך האתר או דרך מפגש בבית הספר עצמו.

הרעיון של המחסה הוא רעיון נהדר ואכן ייתכן שככל שהמייזם יתפוס תאוצה נוכל לשלב אותו וליצור "מקלטים" לאותם חיות נזקקות. אני מתארת לעצמי שזה יתאפשר ככל שאנשים יכירו את המיזם ואת המטרות שלו, כי כרגע לפחות אני מתארת לעצמי שנתקל בבעיות תקציב מה גם שייתכן והכיתות הקיימות לא עומדות בסטנדרטים של "איחסון חיות" לאורך זמן אבל שאפו אהבתי מאוד זה יכול להיות נהדר. מה שכן הייתי שמחה אם המיייזם בשלביו הראשוניים לפחות יאפשר לכל כיתה לאמץ חיה (ארנב/דגים/ציפורים פצועות/צב וכד') חיות שלא יכולות לחזור לטבע או חיות בייתיות קטנות.

בנוגע להערה שלך על מציאת בית קבע לחיות ואימוצם, כתבתי על כך כחלק ממטרות המיזם מה גם שהוספתי והדגשתי את רצוני שהילדים עצמם ע"פ גילם ויכולתם כמובן יקחו חלק בכתיבת עצומות שיעזרו לשנות כמה חוקים בארץ ולמגר את בעיית ההתעללות בבעלי חיים שאנו עדים לה לאחרונה.

קשר לבי"ס גורדון

ע"י גילי רומן | 08 באוק' 2012
 

הי דורין,

אם תרצי שאחבר אותך לבי"ס וגרדון שמפעילים פינת חי בבי"ס, אנא שלחי לי מייל: giliroma@gmail.com

סליחה על האיחור

ע"י דורין בנריי | 30 באוק' 2012
 

גילי שלום
לצערי הייה לי בעיה להיכנס לאתר ולכן רק עכשיו קיבלתי את ההודעה שלך
אני מודה לך על ההצעה לקשר אותי עם בית הספר גורדון ברגע שארגיש שיש בידי רעיון מספיק מגובש ושלם אצור איתך קשר ואשמח לעזרתך
המשך שבוע מקסים
דורין