נושא חשוב מאוד - כמה קישורים רלוונטיים

ע"י רועי ציקורל | 10 בפבר' 2014
 

היי דנה.

הנושא הוא באמת נושא חשוב ביותר והצורך הוא צורך משמעותי מאוד (כפי שניתן לראות בראיון הבא: https://www.facebook.com/photo.php?v=488490121207170&set=vb.193263240729...)
.
כיום נעשים מאמצים רבים בתחום וכדאי מאוד להכיר את התוכנית שפועלות בהקשר זה. קרן טראמפ פעולת לקידום הנושא וכדאי מאוד לקורא על פועל של הקרן ועל המתווה האסטרטגי שלה (http://goo.gl/vHTWbx)

לאחרונה הוקמו מספר מסלולים יעודיים בשתי מכללות לוינסקי (http://www.trump.org.il/content/grant/Levinsky) ואורנים (http://www.trump.org.il/oranim) ובקרוב יפתח מסלול דומה גם בבית ברל. השאיפה היא לפתוח מסלולים כאלה בכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ. בנוסף קיים מסלול ההכשרה של תוכנית חותם שממוקד במקצועות הללו (http://www.trump.org.il/hotam).

תוכנית רלוונטית נוספת היא כזו המאפשרת לאנשי הייטק ותעשייה להשתלב כעוזרי הוראה בכיתות לאט לאט להיכנס למעגל ההוראה (http://www.trump.org.il/Shiur_Acher)

אני ממליץ להמשיך ללמוד את הנושא החשוב ואשמח להעביר לך חומרים וקישורים רלוונטיים כדי לחשוב מעבר לצורך, איך ניתן לתת לו מענה הולם וראוי.

בהצלחה.

היי רועי, תודה על תגובתך. את

ע"י Dana Kliss Regev | 10 בפבר' 2014
 

היי רועי,
תודה על תגובתך.
את אסתי מגן שמתראיינת בכתבה אני מכירה באופן אישי מאחר ואני מלמדת איתה ב"בליך".
אני אכן לומדת את התחום ואשמח לכל קישור רלוונטי.
כיום מצטרפות אלי למיזם ד"ר אורית צייכנר מדריכה פדגוגית למדעי המחשב מסמינר הקיבוצים, וד"ר אורנה בלומברגר, רכזת מגמת פיזיקה ב"בליך" ומדריכה בפיקוח הוראת הפיזיקה במשרד החינוך. מקווה שרבים וטובים נוספים יצטרפו בקרוב :)

מסמך חשוב ורלוונטי - מוסד שמואל נאמן

ע"י Dana Kliss Regev | 23 בפבר' 2014
 

http://www.neaman.org.il/Neaman2011/Templates/ShowPage.asp?DBID=1&TMID=5...

החינוך המדעי והטכנולוגי בישראל: מדדים נבחרים לקראת בניית אסטרטגיה לניהול סיכונים בשל המחסור הצפוי במורים למדע וטכנולוגיה בחטיבה העליונה- פרופ' אורית חזן, ציפי בוכניק,אורלי נתן ואיילת רווה

דו"ח זה הוכן כרקע לדיון הפורום ומטרתו הייתה יצירת בסיס לבניית אסטרטגיה לניהול סיכונים לקראת המחסור הצפוי במורים למקצועות המדעיים והטכנולוגיה (מו"ט).

הדו"ח כולל שישה פרקים:

הפרק הראשון מגדיר ומציג את תוכניות הלימוד של המקצועות המדעיים והטכנולוגיים בישראל בחטיבת הביניים, בחטיבה העליונה, וברמת טכנאים והנדסאים;

הפרק השני מציג נתונים על כוח אדם בהוראה של מדע וטכנולוגיה כגון: מספר המורים, שעות הוראה, תכונות דמוגרפיות של מורי מו"ט ומודל בסיסי לתחזית מורי מו"ט שנבנה על סמך הנתונים שהוצגו בעבודה זו;

הפרק השלישי מציג נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על שיעורי הלמידה במקצועות המו"ט ועל ניגשים וזכאים לבגרות במקצועות אלה;

הפרק הרביעי מציג נתונים על צורכי המשק וצה"ל לכוח אדם מדעי וטכנולוגי;

הפרק החמישי ממפה יוזמות, פעילויות וארגונים בישראל, שמטרתם קידום החינוך למדע וטכנולוגיה;

הפרק השישי מציג את החינוך למו"ט בישראל בהשוואה למדינות נבחרות.