דיון על המיזם

הפורום הגאה לאנשי ונשות חינוך פורמאלי

ע"י איל מג'ר | 25 בינו' 2014
| 5 תגובות

דיון על הפורום הגאה לאנשי ונשות חינוך פורמאלי.

ליווי מיזם

ע"י עדייה הירש | 28 בינו' 2014
 

שלום איל
אני עדייה, סטודנטית במסלול לניהול עסקי חברתי.
אני ועוד כמה סטודנטים נשמש כמלווים לפרוייקטים ונעזור למגישי ההצעות לגבש את התכנית העסקית שלהם ולהוציאה אל הפועל.

קראתי את המועמדות שלך ואני חושבת שהיא מרשימה, במיוחד העובדה שאתה מביא נושא שבוער אצלך בבטן ומעסיק אותך בחיי היומיום.

כשקראתי עלו לי כמה שאלות-
1. האם הפורום הזה מזמין את כולם להשתתף בו או שהוא מתאים רק לאנשים מתוך הקהילה?
2. מה היית רוצה לקבל מהתחרות הזו? במידה ותבחר לקבל את כספי הזכייה, למה הם ישמשו? לפרסום?

אלו השאלות שעלו לי בינתיים,
אני מציעה שתחשוב עליהן ומקווה שהן יעזרו בגיבוש הרעיון לשם כתיבת התכנית העסקית שלך. [האם היא בכלל עסקית?]

ליווי מיזם

ע"י איל מג'ר | 09 בפבר' 2014
 

שלום עדייה,
תודה על התגובה והשאלות שהעלית מעניינות.
ראשית, הפורום מיועד לאנשי ונשות חינוך להט"בים. אני מבין שמדובר בנושא שיכול לעניין גם לא מעט אנשי ונשות חינוך סטרייטים, אבל השיח שאני מתכוון לקיים הוא שיח בתוך קבוצת שווים שחווים דברים דומים בתוך המערכת. לצורך הדוגמה, אף מורה, גננת, סייע, מזכירה או מנהלים סטרייטים לא יבינו את ההרגשה הזו שהקללה 'יא הומו' היא הקללה הנפוצה ביותר בבתי ספר. ולא רק זה, אנשי ונשות חינוך להט"בים פועלים במערכת כשברקע (בלי קשר למידת הקבלה של הסביבה) תמיד יהיו הסטיגמות של סוטי מין וחולי נפש. את הרקע הזה, אנשים סטרייטים לא יכולים באמת להבין.
שנית, במידה ואבחר, כספי הזכייה ישמשו לפרסום הפורום, ומתוך כך גם הרחבת הפורום לאזורים נוספים. בנוסף אני אחפש מלווה בתשלום לפורום, ואולי בסופו של דבר לקיים שיתופי פעולה עם ארגוני הקהילה- איגי וחושן.
לגבי התכנית העסקית, אני לא בטוח עד כמה מדובר בעסק. הפורום הוא יוזמה חברתית, שלא באה להרוויח כסף, אלא רק להתרחב. התרחבות כזו כאמור דורשת תקציב.

קודם כל- שיהיה בהצלחה! בהמשך

ע"י עדייה הירש | 09 בפבר' 2014
 

קודם כל- שיהיה בהצלחה!

בהמשך אנחנו נסייע בבנית תכנית עסקית, גם במקרה שלא מדובר בעסק- זה עדיין יעזור לקבוע את ההתנהלות ויסייע במידה ותזכה בתחרות :)

מקסים. יישר כוח!

ע"י רועי ציקורל | 10 בפבר' 2014
 

אני הייתי שמח אם במסגרת התוכנית העתידית ניתן היה לחשוב כיצד ניתן לחבר גם אנשים שאינם מהקהילה כדי לראות איך ניתן להתמודד עם מצב שבו בנושא עולה בכיתה ומעורר תגובות בעייתיות. אני הייתי שמח אם כמורה היו לי כלים להתמודד עם מצב כזה, גם אם הוא לא מופנה אליי באופן אישי.

בהצלחה.

לרועי

ע"י איל מג'ר | 05 במרץ 2014
 

היי רועי,
מה שאתה מבקש כבר דיי קיים בסדנאות של חוש"ן ואיגי בתוך מערכות חינוך. הדגש של הפורום הוא על אנשי ונשות החינוך הגאים והחוויות שלהם ושלהן בתוך המערכת ולאו דווקא על התלמידים או מה לעשות כשהנושא עולה בכיתה באופן כללי. רוצה לומר- איפה זה פוגש את המורה הגאה הזהות המינית בתוך המערכת?

ההשתלמויות של חוש"ן ואיגי במוסדות חינוך מקיימות את השיח על זהות מינית וסובלנות בתוך חדרי מורים ובמפגשים עם כיתות בתוך בתי הספר ונותנות כלים לאנשי ונשות חינוך (גם סטרייטים) להתמודד עם הנושא בתוך הכיתה.

וכאמור, הפורום קם כדי לקיים שיח בקבוצת שווים על החוויות האישיות של אנשי ונשות חינוך להט"בים. לפיכך, מחד אני לא חושב שכרגע מתאים לפתוח את הפורום לאנשי ונשות חינוך סטרייטים. ומאידך הפורום הולך ומתפתח ומן הסתם המהות שלו תתעצב לפי מי שיבוא למפגשים. כרגע, לא קיבלתי פניות מאנשי ונשות חינוך סטרייטים. אם וכאשר יהיו פנויות כאלה, אני אעלה את השאלה בפני חברי וחברות הפורום ונחליט.