זבל לזהב

26 במאי 2011
| 1 תגובות

בבנגלדש יש בעיית אשפה. לדאקה, עיר בת 10 מיליון תושבים, בעיית האשפה הגיע למימדי קטסטרופה. מתוך 3,500 טון אשפה, שמושלכים בכל יום, רק מחצית נאספים על ידי רשויות העיר. השאר נשארים ברחובות הפתוחים של שכונות העוני, כיכר השוק וגדת הנהר. האשפה הגדולות מושכת חולדות, סותמת ביובים ומהווה מצע גידול למחלות.

מ-"אוספי זבל" ליזמים קטנים

19 במאי 2011
| 0 תגובות
אלבינה רואיזאלבינה רואיז

אלבינה רואיז, מייסדת Ciudadsaludable.org, יצרה מערכת של עסקים זעירים, שמטרתם קידום ערים נקיות ובריאות בפרו באמצעות איסוף ועיבוד פסולת עירונית. ייתכן והצלחתה הגדולה ביותר הייתה בהפיכת אספנות זבל למקצוע מכובד וחלק ממערכת התעסוקה הפורמלית המסודרת, שכוללת תשלומים סוציאליים ופנסיה. בפוסט זה, אלבינה משתפת בניסיונה היזמי ובאופן בו היא הצליחה לשפר את רמת חייהם של אנשים רבים.

ראיון עם שריל דורסי מארגון Echoing Green

19 במאי 2011
| 0 תגובות

שריל דורסי היא חלוצה בתנועת היזמות החברתית, ונשיאת ארגון Echoing Green, ארגון עולמי ללא מטרות רווח, שמסייע ליזמים חברתיים שמפתחים דרכי ההתמודדות לבעיות הגדולות של העולם.

מיהם סוכני השינוי החברתי החביבים עליך?
ד"ר קינג, נלסון מנדלה, אופרה ווינפרי

מהן התכונות שעזרו להם להצליח?
יושרה, כוח ואומץ. שלושת האישים הללו השקיעו את חייהם כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר. הם דוגמאות של מנהיגות יוצאת דופן. הקסם במנהיגות מצוי בדרך בה מנהיג גורם לכולנו לנהוג קצת אחרת בעולם. שלושת האנשים הללו הם דוגמאות מדהימות לאופן שבו מנהיגות יכולה להוביל לשינוי משמעותי בנורמות של מה שאנו מחשיבים נכון וצודק.

חצי מיליארד דולר לזוכים בתחרות SME Finance של פורום G-20

19 במאי 2011
| 0 תגובות
הזוכים בתחרות G20 SME Finance Challenge Peoples' Choice עם הנשיא אובמה, נשיא קוריאה - לי מיונג-באק וראש ממשלת קנדה סטפן הרפרהזוכים בתחרות G20 SME Finance Challenge Peoples' Choice עם הנשיא אובמה, נשיא קוריאה - לי מיונג-באק וראש ממשלת קנדה סטפן הרפר

פורום G-20 הקצה יותר מחצי מיליארד דולר לתמיכה בזוכים בתחרות SME Finance של אשוקה. נשיא ארה"ב ברק אובמה, נשיא קוריאה לי מיונג-באק וראש ממשלת קנדה סטפן הרפר בירכו את הזוכים באופן אישי והצהירו על מחויבותם להקצאת הסכום האדיר באירוע הסיום של ועידת ה-G-20 בסיאול.

חיפוש בבלוג

תגובות אחרונות