מועדון של חברים

ע"י keren Hering | 27 במרץ 2014
| 0 תגובות

סיכום:

מועדון חברתי קהילתי שבו יהיה אפשר לנהל דיונים בסגנון "שולחנות עגולים" בנושאים הגדולים של החיים לדוגמה: איך לחיות בתבונה, איך להיות אנשים טובים, כיצד לנהל מערכות יחסים בריאות בזוגיות ובעבודה, איך למצוא מרגוע, איך להיות צרכנים נבונים של חדשות ואיך להיות יותר מודעים ואקטיביים לגבי נושאים בעלי אינטרס ציבורי (למשל בכלכלה).
אלה נושאים שקשה מאוד להתמודד אתם לבד, ולכן חשוב מאוד שתהיה מסגרת אחראית שבה יהיה אפשר לקבל הדרכה באופן מאורגן בדומה למה שקיים בדתות המאורגנות.

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

keren

שם משפחה

Hering

תפקיד במכללה/לומד ב...

סטודנטית להסבה להוראת אנגלית

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

מועדון של חברים

תיאור המיזם

מועדון חברתי קהילתי שבו יהיה אפשר לנהל דיונים בסגנון "שולחנות עגולים" בנושאים הגדולים של החיים לדוגמה: איך לחיות בתבונה, איך להיות אנשים טובים, כיצד לנהל מערכות יחסים בריאות בזוגיות ובעבודה, איך למצוא מרגוע, איך להיות צרכנים נבונים של חדשות ואיך להיות יותר מודעים ואקטיביים לגבי נושאים בעלי אינטרס ציבורי (למשל בכלכלה).
אלה נושאים שקשה מאוד להתמודד אתם לבד, ולכן חשוב מאוד שתהיה מסגרת אחראית שבה יהיה אפשר לקבל הדרכה באופן מאורגן בדומה למה שקיים בדתות המאורגנות.

השלב שבו נמצא הפרוייקט שלך

רעיון

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור? מה הצורך שהמיזם בא למלא?

התחום שעוסק בנפש האדם ובהתפתחות העצמית האנושית אינו מפותח דיו; אין מספיק מסגרות שבהן ניתן לדון בצורה אפקטיבית, מפרה וממוקדת בנושאים הגדולים של החיים כמו בחירת קריירה, יצירת תקשורת נכונה עם בן/בת זוג, הורים, חברים, קולגות או בוסים, מינוף קנאה לאמביציה. קיים צורך בתשובות לשאלות כמו: כיצד לחיות לבד, כיצד לא להשתעמם לעולם, כיצד להיפתח דווקא לאותם אנשים ששונים מאיתנו וכיצד להפוך את האנשים שמפיצים טוב לב וחכמה בעולם, למודלים היחידים לחיקוי.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

"מועדון של חברים" שואב השראתו ממוסד שכבר קיים בלונדון ובמקומות אחרים בעולם והוא נקרא: The School of Life("בית ספר לחיים"). ב"מועדון" יוכלו להיחשף למגוון של רעיונות - מפילוסופיה, דרך ספרות ופסיכולוגיה וכלה באומנות ויזואלית- אשר מרחיבים את הדעת, נותנים כיוון לנפש התועה ומספקים נחמה. זה יהיה מקום מפגש שבו אפשר לפגוש אנשים נוספים הפתוחים לרעיונות חדשים ולקשור עמם קשרים באווירה נינוחה של חקירה והנאה.
ההתמקדות במיזם תהיה בפיתוח אינטליגנציה רגשית בעזרת התרבות (המקומית והגלובלית) כאשר הרעיון הבסיסי הוא שאיך לחיות בתבונה ואיך לחשוב בצורה אינטליגנטית על נושאים אמוציונליים, הם דברים שצריך ללמוד ולקבל הדרכה מוראליסטית ופרגמטית בנוגע אליהם.

דף פייסבוק (אם יש)

אתר אינטרנט (אם יש)

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי/ חדשני (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט/י

מה שהופך את המיזם לייחודי הוא בראש ובראשונה התוכן והמהות לו במילים אחרות העיסוק בשאלות הגדולות של החיים, כפי שציינתי לעיל ואוסיף דוגמאות נוספות: איך למצוא עבודה שאוהבים? איך לאזן בין עבודה לחיים? איך לפתח דימוי עצמי טוב יותר ולהרגיש ביטחון עצמי? איך להגשים חלומות? ועוד
שנית, ההקפדה על אווירה מיוחדת: חמה ולא שיפוטית של מועדון שחבריו דווקא אינם בעלי מכנה משותף אלא מגיעים מרקע שונה, עם השקפות שונות ואורח חיים שונה מה שלבטח יצור מפגשים מאתגרים ומעניינים יותר. השורה התחתונה היא: כולם רצויים ומתקבלים בברכה. שלישית הדיונים יהיו בסגנון "שולחנות עגולים" ולא כהרצאה. הדיונים יונחו ע"י סופרים, משוררים, כלכלנים, היסטוריונים, פילוסופים, פסיכולוגים, שחקנים והוגי דעות אחרים שיתנו השראה וגירוי ויציעו נחמה בצורה של עצה לחיים טובים יותר.
תהיינה דרשות - קבלת שבת כול יום שישי בדרשות אלה יתארחו אנשי תרבות שיביעו את דעתם לגבי הערכים שלאורם עלינו לחיות: "ואהבת לרעך כמוך", "ענווה", "דיוק בזמנים", "מקצועיות", "שביל הזהב" וכו'

השפעה

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החברתי שייצר עד כה?

במידה ומדובר במיזם חדש, מה הערך החברתי שאת/ה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

Making your way in the world today takes everything you've got.
Taking a break from all your worries, sure would help a lot.
Wouldn't you like to get away?
Sometimes you want to go
Where everybody knows your name,
and they're always glad you came.
You wanna be where you can see,
our troubles are all the same
You wanna be where everybody knows
Your name. זה שיר הפתיחה של קומדיית המצבים Cheers והוא מתמצת את רוח ה"מועדון של חברים". זמן רב לפני שקראתי על The School of Life שממנו שואב המיזם את השראתו, פנטזתי שאני חלק ממקום כזה (כמו הבר בסדרה מינוס האלכוהול). נראה לי שאנשים רבים מפנטזים דבר דומה: להיות שייכים למעין בית-כנסת לחילונים, שבו אפשר לקבל הדרכה אבל לא הטפה ולדבר בפתיחות על בעיות, שכדברי השיר, הן בעיות שדומות לאלה שאצל כולם.

מה תחשב הצלחה של המיזם? וכיצד ניתן למדוד אותה?

מספר החברים יהיה משני בחשיבותו לאופן הגעתם שזה יהיה מפה לאוזן. העובדה שחברים המליצו על המקום לחבריהם תעיד על שביעות רצונם וזה יהיה המדד להצלחה (כמה חברים הגיעו כתוצאה מהמלצת חברים).

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

ניתן יהיה להקים מועדונים דומים במקומות אחרים בארץ.

האם למיזם שותפים נוספים במכללה ( סגל/ סטודנטים ) ?

נכון לעכשיו לא, אבל אני בהחלט מחפשת שותפים לדרך.

מהי תרומת המיזם למכללה?

המיזם יפורסם במכללה ותהיה פנייה לסטודנטים ומרצים להציע את כישוריהם כמנחי דיונים.

מהם ערכי המכללה אשר משתקפים במיזם?

הומניזם: כול באי המועדון יזכו ליחס שוויוני ומכבד הדגש הוא על טיפוח אינטליגנציה רגשית ויחסי אנוש. איכות: התכנים שיובאו לדיונים יהיו מצוינים בזכות מנחים מצוינים, יצירתיים ובעלי כושר הבחנה. דמוקרטיה: יבלטו פלורליזם של דעות וסובלנות ויושרה: הכול יתנהל בהגינות, שקיפות וניקיון כפיים.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט/י

חוסר או רמה נמוכה של עניין מצד הציבור בשירותים שהמועדון מספק.

מהן הפעולות שאת/ה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

נקיטת צעדים זהירים, התקדמות הדרגתית בד בבד עם שיווק יעיל ויצירת שיתופי פעולה עם מיזמים פעילים בעלי רוח דומה.

מספר המעורבים במיזם

בשלב זה המיזם הוא בגדר רעיון אבל אם הוא יקרום עור וגידים מספר המעורבים בו יגדל.

הסיפור

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאת/ה רוצה לספר לנו

אתחיל בלתת קצת רקע על עצמי: שמי קרן, ילידת הארץ, רווקה בת 38 שמסיימת את השנה השנייה שלה במסלול הסבת אקדמאים להוראה. כבר זמן מה שאני מרגישה חסרת אונים ומתוסכלת מול קשיים בכמה מישורים שונים: בזוגיות, בקיום כלכלי ובמציאת משמעות בעבודה; כאשר הקושי במציאת בן זוג, הוא המתסכל והמעיק ביותר. לא פעם חשבתי שהיה יכול להיות לי הרבה יותר קל לצלוח ימים קשים במיוחד לו הייתי חברה במעין מועדון חברים שבו אפשר היה להציף את הקשיים שתיארתי ללא עכבות וצורך להסתיר, בזכות אותה אווירה מחבקת ולא שיפוטית שבו. זהו סיפור המיזם ואני מקווה שהצלחתי להסביר את נחיצותו.

שאלות נוספות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

האם חלו שינויים בשטח מאז הגשת המיזם לכיכר?

מי הוא קהל היעד של המיזם(לדוגמה: סגל,סטודנטים,קמפוס צפון/נמיר, גיל, דמוגרפי, מין…)?

המועדון פתוח לכולם; במילים אחרות יהיו דיונים שיעניינו בני נוער, חיילים משוחררים, הורים, רווקים ורווקות, אמהות חד הוריות ופנסיונרים בנפרד בד בבד עם דיונים שיפנו לקהל הרחב בשל התעסקותם בנושאים כלליים יותר כגון: איך לצרוך חדשות, איך לנהל שיחות טובות יותר, איך להיות רגועים ואיך לטפח קשרי משפחה.

בתיבת הטקסט שלמטה, מלא/י את הנתונים: מתוך __________ אנשים אליהם פונה המיזם, הצטרפות של _______ מהם עד תאריך __________ תחשב להצלחה

באיזו צורה ישפיע המיזם על חיי הנוגעים בו? (הפער בין המצב הקיים למצב הרצוי)

על מנת להתקדם במיזם, מה נחוץ לך וכמה? (בתשובתך התייחס/י לכ"א, ציוד, חומרים, מקום, ידע ודברים נוספים הדרושים לך)

מה הצעדים הבאים שאת/ה מתכוונ/ת לנקוט על מנת לקדם את יישום המיזם?

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2487 ימים

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2489 ימים

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2490 ימים

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2490 ימים

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2491 ימים

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2492 ימים

keren Hering עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2493 ימים

keren Hering יצר את המועמדות - לפני 2493 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף