קחו את זה בקלות

ע"י לירון מרגלית | 20 בספט' 2011
| 0 תגובות

סיכום:

הגברת תודעת ניקיון מסלולי הטיול בארץ על ידי הפצת אנקול לתליית שקית למטיילים. הפרסום ייערך בכניסה למסלולי טיול ובנקודות הומות אדם. על ידי הפצת כלי יעיל לנקיון, אני מאמין שיותר אנשים ירימו אשפה מהקרקע.

אודותיך

שם הארגון: אין עוד ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

לירון

שם משפחה

מרגלית

אתר אישי

אודות הארגון שלך

שם הארגון

אין

תפקידך בארגון

האם הארגון שלך הוא...

אחר

מספר עמותה רשומה (ע"ר)

כתובת

אתר אינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם שלך

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם הפרויקט

קחו את זה בקלות

המדינה בה מתמקד הפרויקט שלך

ישראל, C

תאר את הפרויקט שלך

הגברת תודעת ניקיון מסלולי הטיול בארץ על ידי הפצת אנקול לתליית שקית למטיילים. הפרסום ייערך בכניסה למסלולי טיול ובנקודות הומות אדם. על ידי הפצת כלי יעיל לנקיון, אני מאמין שיותר אנשים ירימו אשפה מהקרקע.

כתובת אתר האינטרנט

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי?

הפנייה אל קהל יעד ספציפי ורלוונטי. הפשטות של הרעיון- אנקול מעוקם שתופס שקית, בה יכול המטייל לאסוף את האשפה שהוא אסף במהלך הטיול

האם במסגרת הפרויקט נעשה שימוש או מפותחות בטכנולוגיות חדשניות? אם כן, נשמח אם תפרט

לא.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה האימפקט שהיה לפרויקט שלך עד כה?

עד כה תליתי את הפרסום בשלוש נקודות שונות עם 12 אנקולים וכולם נאספו על ידי מטיילים. מאוחר יותר כשפגשתי את המטיילים עם האנקול במהלך המסלול הם שיבחו את הפרויקט

הבעיה

מסלולי טיול בארץ לא מתוחזקים ברובם. ישנה אשפה רבה שמטיילים לא זהירים השליכו ולא אספו אחריהם. זו מבחינתי בעיה קשה מאד. מטרות הפרויקט הן עירור המודעות למצב ניקיונם של המסלולים בארץ, עידוד מטיילים לאסוף אשפה שלא שלהם בדרך ומתן כלי יעיל לאיסוף אשפה. השגת מטרות אלה יהיו דרך שיווק מוצר- עזר למטיילים

פעולות

אני רואה בקהל היעד שלי כל מי שנכנס לטייל במסלול מסומן מתוך ידיעה כי יש מקומות מוסכמים בהם מתחילים מסלולים. כך כל מטייל שנכנס למסלול נכסף לאחד מהפוסטרים עם האנקולים. הניסיון שלי מראה כי מטיילים רבים הראו התעניינות ברעיון והיו כאלה שהציעו לי לצאת בשיווק אמיתי של המוצר. מניסוי קצר שעשיתי (תליתי את הפוסטר וחיכיתי לראות מה התגובה של המטיילים) הבנתי שזהו כלי שהמטייל הממוצע יתעניין בו וייעזר בו בשמירה על ניקיון המסלול.

תוצאות

התוצאות הרצויות של הפרויקט הן ששבילי הארץ יהיו נקיים יותר והגברת המודעות לנושא זיהום נחלים ומסלולים. הפוסטרים צריכים להיות תלויים במקומות הכניסה המוסכמים של מסלולים (כניסות לשמורות טבע, פניות מהכביש לתחילת מסלול או נקודת הכניסה היחידה למסלול) ובתחנות עצירה במהלך המסלול. רצוי לתגבר את נוכחות הפוסטרים בעונות הטיולים השנתיים בבתי הספר ובחופשות. ההיגיון אומר שאם אדם רוצה לטייל, הוא יעשה זאת במסלול מסומן וכי הוא יכנס אליו מנקודה מוסכמת, קל וחומר מוכרזת. כך כל אדם יחשף לפרסום ולמוצר, ייקח לעצמו אחד כזה ויאסוף אשפה במהלך המסלול. זו התוצאה הרצויה של הפרויקט.

מה יעזור לפרויקט שלך להצליח בשלושת השנים הבאות? במידת האפשר התייחס לכל שנה בנפרד

השנה הראשונה צריכה להיות מוקדשת למחקר שיווקי. במהלך השנה הזו צריך להתעסק בעיצוב פוסטר שיזמין אנשים לאסוף את האשפה, להפיץ למספר גדול יותר של אנשים ולקבל חוות דעת. במקביל יש לפתח את המוצר עד להגעה לתוצאה הרצויה. לקראת סוף השנה יש להתחיל בהפצה במסלולי הטיול. השנה השנייה צריכה להתרכז בהפצה חינוכית- בתי ספר, חברות הדרכת טיולים ומרכזי שדה שונים. השנה השלישית צריכה להיות מוקדשת לפיתוח מוצרים דומים מתוך השטח, קרי קבלת פידבק מאנשים שהשתמשו במוצר.

מה יכול למנוע מהפרויקט שלך להצליח?

חוסר מימון, חוסר נגישות למשאבים, פרסום לא מזמין

כמה אנשים הפרויקט ישרת בכל שנה?

יותר מ-10,000

מיהם המוטבים של המיזם שלך? מדוע המיזם שלך חשוב להם?

ציבור המטיילים בארץ- מורים, מדריכים, פקחים וכל מי שנהנה ללכת במסלול נקי

האם לפרויקט שלך יש פן חברתי נוסף מעבר לסביבתי? אם כן, תאר אותו בבקשה

פן חינוכי- לתת את האנקולים לתלמידים שינקו את שבילי הארץ. אני חושב שתלמידים הם המטיילים העקריים במהלך השנה, אולי גם המלכלכים העקריים. אני חושב שאם כל תלמיד יקבל את הנקול עם שקית אשפה והוא ישים אותו בצורה נעימה על התיק שלו, הוא יחשוב פעיים אם לזרוק את שקית החטיף לקרקע, או אפילו יאסוף אשפה במהלך הטיול.

האם הפרויקט שלך מנסה לשנות מדיניות ציבורית?

כן

קיימות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

באיזה שלב נמצא הפרויקט שלך?

כמה זמן הארגון פעיל?

פחות משנה

האם לארגון שלך יש דירקטוריון או מועצה מייעצת?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם מלכ"רים?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם עסקים?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם גופים ממשלתיים?

ספר לנו בבקשה כיצד השותפויות האלה קריטיות להצלחת המיזם שלך.

אני אדם פרטי ללא ארגון שמלווה אותו ולכן הקריטיות מובנת. אני זקוק לארגון שילווה אותי ויתמוך במיזם מבחינה כלכלית. עם תמיכה שכזו אוכל להגיע לכמות רבה של מטיילים.

מהן שלושת הפעולות החשובות ביותר שעליך לנקוט כדי שהמיזם או הארגון שלך יצמחו?

יצירת אנקול שיהיה 'מותג' של "קח את זה בקלות. כדי שהפרויקט יקודם צריך שהאנקול יהיה ממותג כפריט מתכלה וצעיר.הגברת קצב פרסום הפלקטים במסלולי הטיול השונים. ניתן לעשות זאת בתפוצת נאטו ושמטיילים יפיצו זאת בעצמם.הפקת שקיות עם לוגו הפרויקט מחומרים מתכלים או לחילופין, מציאת ספונסר שייקח חלק בהפקת השקית.

כיצד הפרויקט שלך מייצר ערך כלכלי (חיסכון במשאבים, תעסוקה, ניצול של משאבים מבוזבזים...)?

ניתן להשתמש בכל שקית, כך ניתן לעשות שימוש חוזר בכל שקית שהשתמשנו בה, שימוש בחומרים מתכלים או ממוחזרים והפצה על ידי ציבור המטיילים.

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה היה הרגע המכריע שהוביל ליוזמה זו?

במהלך קורס במכללה קיבלנ משימה לפתח קמפיין על משהו שמטריד אותנו. הנושא ישב לי במחשבות הרבה זמן והחלטתי שזהו הרגע להוציא לפועל את הפרויקט.

ספר לנו על היזם החברתי שעומד מאחורי המיזם

במקצועי אני עובד עם תלמידים ויוצא לי ללוות אותם בטיולים רבים. שמתי לב שקשה לי מאד לשכנע אותם לאסוף אשפה מהרצפה, ולכשהצלחתי, לא היה להם מקום לשים את האשפה. ואז חשבתי שאם יהיה להם כלי איסוף נוח וזמין, לא תהיה להם הבעיה לאסוף את האשפה.

איך שמעת על כיכר אשוֹקה?

דרך ארגון או חברה אחרים

אם בחרת באחר, נשמח תציין את שם הארגון או החברה.

אגודת הסטודנטים של בית ברל

לירון מרגלית עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3413 ימים

לירון מרגלית עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3415 ימים

לירון מרגלית יצר את המועמדות - לפני 3415 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף

מועמדות זו היא אודות: