חשמל עצמאי

דורין הדס
ע"י דורין הדס | 11 באוק' 2011
| 2 תגובות

סיכום:

חשמל עצמאי,כשמו כן הוא, מאפשר לחסוך בחשמל על ידי חיישן המוחדר לגוף הנורה ופועל על ידי רגישות לתנועה.
לעיתים קרובות אור נשאר דלוק ללא צורך או עקב שכחה- החיישן תפקידו להבחין בתנועה או חוסר תנועה ולפיכך להידלק או להיכבות, אם יש מישהו בסביבה הוא רק צריך להניף יד בכדי שהאור ידלק בחזרה.
החיישן רלוונטי לכל מקום- בית, בתי עסק, בתי ספר, משרדים וכדומה
השליטה עוברת לידי החיישן המבוקר המאפשר לצרוך אך ורק חשמל שהוא הכרחי ובכך מגן על איכות הסביבה ומצמצם את חשבון החשמל!

אודותיך

שם הארגון: חשמל עצמאי עוד ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

דורין

שם משפחה

הדס

אתר אישי

אודות הארגון שלך

שם הארגון

חשמל עצמאי

תפקידך בארגון

יזמית

האם הארגון שלך הוא...

בחר בבקשה

מספר עמותה רשומה (ע"ר)

כתובת

כרמל 2, רחובות

אתר אינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם שלך

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם הפרויקט

חשמל עצמאי

המדינה בה מתמקד הפרויקט שלך

ישראל

תאר את הפרויקט שלך

חשמל עצמאי,כשמו כן הוא, מאפשר לחסוך בחשמל על ידי חיישן המוחדר לגוף הנורה ופועל על ידי רגישות לתנועה.
לעיתים קרובות אור נשאר דלוק ללא צורך או עקב שכחה- החיישן תפקידו להבחין בתנועה או חוסר תנועה ולפיכך להידלק או להיכבות, אם יש מישהו בסביבה הוא רק צריך להניף יד בכדי שהאור ידלק בחזרה.
החיישן רלוונטי לכל מקום- בית, בתי עסק, בתי ספר, משרדים וכדומה
השליטה עוברת לידי החיישן המבוקר המאפשר לצרוך אך ורק חשמל שהוא הכרחי ובכך מגן על איכות הסביבה ומצמצם את חשבון החשמל!

כתובת אתר האינטרנט

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי?

הרעיון מעניק תשובה לחיסכון בחשמל על ידי חיישן בסיסי ואלמנטרי אשר שולט על כמות החשמל המודלק באמצעות קולט תנועות. הרעיון אכן פשוט במהותו אך כמות החשמל שיחסך והתרומה לאיכות הסביבה טומנת בכובה התפתחות משמעותית וקידום מהותי בצריכת החשמל ובחיסכון הנלווה לכך.
החברה עודנה הורגלה לרעיון שחשמל הינו מוקד צריכה עצום בעל השפעה חמורה על איכות הסביבה בגלל היותו אלמנט כה בסיסי ורוטיני בשגרת היומיום שלנו.
על כן, לעיתים דחופות האור נשאר דלוק ללא סיבה או צורך או שהאור פשוט נשאר דלוק עקב שכחה לכבותו.
המיזם החדשני הזה מאפשר למקור החשמל עצמו להיות בעל השליטה, כלומר האדם כבר איננו אחראי על נטילת החשמל המיותר אלא החיישן "מזכיר" לאדם מתי השימוש באור כבר לא נחוץ.
במקרה שאין תנועה בסביבת המנורה בגלל ישיבה ממושכת האור יכבה אך לאחר הנף יד או תזוזת גוף החיישן יקבל סימן לחזור לפעולה ולהדליק את האור.
הרעיון טומן בכובו תשובות למספר פרמטרים ולכן הוא ייחודי, הוא חוסך בחשמל ובכך תורם משמעותית לאיכות הסביבה ובו בעת מסייע למעשה לאדם בעת שכחה מה שגם משפיע על חשבון החשמל שלו כמובן. המיזם תורם לשני אספקטים (חיסכון בחשמל לסביבה וחיסכון בחשבון החשמל לפרט) ולכן הפוטנציאל המצוי בו גדול.

האם במסגרת הפרויקט נעשה שימוש או מפותחות בטכנולוגיות חדשניות? אם כן, נשמח אם תפרט

החיישן עצמו הינו האמצעי היחיד ברעיון הדורש טכנולוגיה, כיום ישנם חיישנים רבים לתנועה ותזוזה ולכן כל שנותר לעשות הינו לחבר את החיישן לגוף הנורה ולכוון אותו למספר הדקות הרצוי. הזמן תלוי במקום המנורה, כלומר אם החיישן מיועד למשרדים אז הזמן המוגדר הקצוב יהיה ארוך יותר מאשר אם המקום המיועד הינו הבית. החיישנים יהיו כאלו שמאופיינים כל אחד בזמן נתון אחר, כלומר אם המשרד רוצה לרכוש חיישן הוא ירכש חיישן המובנה על 30 דקות ואם זה חיישן ביתי אז הזמן יכוון לפחות.
הטכנולוגיה במהותה איננה מסובכת אך פועלת למען שינוי מהותי ותפיסתי בחברה. החיסכון בחשמת יהיה אדיר מכיוון שהנטייה להשאיר חשמל דולק ללא סיבה או לשכוח לכבות את האור הינה נטייה ידועה וקיימת לצערי אך בעזרת החיישן הצריכה תהיה רק על בסיס הכרחי.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה האימפקט שהיה לפרויקט שלך עד כה?

הפרוייקט בשלבי פיתוח, האימפקט ימדד כאשר החיישן יצא לשוק.
מנקודת מבטי אין כאן חיסרון בשביל שהאימפקט לא יהיה הצלחה, מכיוון שהמיזם עונה על כל הצרכים. ראשית החיישן משמש לזמן רב, הוא לא חד פעמי, שנית הוא חוסך לפרט בחשבון החשמל (ילדים שמדליקים אור ללא צורך, שוכחים לכבות, אור דלוק לפני השינה מתכבה לאחר שנרדמים ודוגמאות נוספות ורבות לצורך העניין), ובראש ובראשונה החיישן חוסך בחשמל רב בגלל השפעתו בכל כך הרבה מקומות! כמעט בכל מתחם בו יש אמצעי תאורה החשיין רלוונטי ומסייע.

הבעיה

הקנייה הראשונית של החיישן עלולה להוות בעיה בגלל ההוצאה, אך על ידי שימוש בשכל הישר והבריא עלות החיישן יתקזז על ידי החיסכון בצריכת וחשבון החשמל. כלומר הדיל כאן הוא דיל שווה, המכשיר מאפשר לחסוך חשמל רב באמצעות חיישן שאכן צריך לקנות אך באמצעותו הפרט יהנה בחשבון מתון יותר אשר מבוסס על צריכה הכרחית גרידא ולא על חשמל מבוזבז ומיותר.

פעולות

הרכבת החשיין מבחינה טכנולוגית ותכנותו לזמנים שונים, וכמובן שיווק והפצה של החיישן לכלל בתי העסק והאנשים הפרטיים.

תוצאות

חיסכון רב בחשמל, חיסכון בחשבון החשמל של הפרט- שמירה על איכות הסביבה, אידיאולוגיה ירוקה והשפעה חיובית על החברה ועל קידום השיח התרבותי בנושא סביבה ירוקה.

מה יעזור לפרויקט שלך להצליח בשלושת השנים הבאות? במידת האפשר התייחס לכל שנה בנפרד

שיווק והטמעת החשיבה הירוקה בעיני אנשים. התקשורת הינה האמצעי בעל ההשפעה החזקה והאינטנסיבית ביותר ולכן על ידי שימוש ברשת התקשורתית החיישן יכול לקבל תעוצה ובכך לסייע בחיסכון בחשמל. החיישן צריך להיות פריט הכרחי בכל בית או בית עסק, החיישן איננו חד פעמי אך מבצע פעולה אינטנסיבית בחיסכון בחשמל ועל כן הוא עצמו הינו מכשיר ידידותי לסביבה- הוא בהחלט עונה על הצורך לעשות יותר מפחות

מה יכול למנוע מהפרויקט שלך להצליח?

כמה אנשים הפרויקט ישרת בכל שנה?

בחר בבקשה

מיהם המוטבים של המיזם שלך? מדוע המיזם שלך חשוב להם?

האם לפרויקט שלך יש פן חברתי נוסף מעבר לסביבתי? אם כן, תאר אותו בבקשה

שיח תרבותי וחברתי נרחב כאשר אנשים יראו בסביבתם את החיישן פועל הם יהיו עטופים בהשפעה הירוקה של המקומות הללו. החיישן הוא כמיזם מהלך בכל המרחבים שקיימים בהם תאורה ובכך יש ביכולתו להשפיע על החשיבה והתפיסה של החברה ולהעביר מסר ירוק וחברתי בחשיבות של שמירה על איכות הסביבה.

האם הפרויקט שלך מנסה לשנות מדיניות ציבורית?

קיימות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

באיזה שלב נמצא הפרויקט שלך?

רעיון גולמי

כמה זמן הארגון פעיל?

בחר בבקשה

האם לארגון שלך יש דירקטוריון או מועצה מייעצת?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם מלכ"רים?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם עסקים?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם גופים ממשלתיים?

ספר לנו בבקשה כיצד השותפויות האלה קריטיות להצלחת המיזם שלך.

מהן שלושת הפעולות החשובות ביותר שעליך לנקוט כדי שהמיזם או הארגון שלך יצמחו?

תכנות החיישן והפצתו באמצעי התקשורת ובחנויות.

כיצד הפרויקט שלך מייצר ערך כלכלי (חיסכון במשאבים, תעסוקה, ניצול של משאבים מבוזבזים...)?

הערך הכלכלי מתבטא בחשבון החשמל הקולקטיבי של כל מקום ומקום, כל כל בית עסק או אדם פרטי למעשה מרוויח מהחיישן הזה מכיוון שהוא מקבץ את חשבון החשמל.
בחדר שאין איש בו והחשמל דולק ללא הרף יש בזבוז אדיר של חשמל כמו גם פגיעה ישירה באיכות הסביבה, ולכן על ידי החיישן המזהה תנועה כמות החשמל שתהיה בפעולה תפחת בהרבה ותחסוך בחשבון החשמל כמו גם בזיהום האוויר.

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה היה הרגע המכריע שהוביל ליוזמה זו?

הרגע המכריע למעשה נבע מתוך רשלנות אישית שלי. התעוררתי בבוקר והופתעתי לגלות שהאור במרפסת עודנו דלוק מהלילה שעבר, באותו יום יצאתי מהבית לקניות קצרות וכשחזרתי הבנתי שהאור בשירותים נשאר דלוק. אני אדם שמקפיד מאד לכבות אורות, הן בגלל צריכת החשמל המזיקה לסביבה והן עקב חשבון החשמל, ולמרות זאת השכחה איפשהו משתלטת עלי בגלל שהדלקת אור היא פעולה כה יומיומית ושגרתית.
ההרגשה שלי באותו רגע הייתה קודם כל אכזבה גדולה ותסכול ולאחר מכן הבנתי שאם אני אדם שמקפיד ואכפת לו כל כך אז מה קורה לאנשים פחות מעורים להגנה על איכות הסביבה? הבנתי שפעולת הדלקת האור מושרשת במערך החיים שלנו כיום ואנחנו לא שמים לב יותר לפעולה ולתוצאה שלה. מתוך הזעזוע שאפף אותי הבנתי שאם אנחנו אנשים עסוקים מידי בעידן המודרני והתזזתי של היום אז אולי כדי להעביר את השליטה למנגנון אחראי ומבוקר יותר- אז החיישן התבהר לי כמכשיר שידע להשתמש באור אך ורק בעת הצורך.

ספר לנו על היזם החברתי שעומד מאחורי המיזם

איך שמעת על כיכר אשוֹקה?

חיפוש ברשת (למשל גוגל או בינג)

אם בחרת באחר, נשמח תציין את שם הארגון או החברה.

דורין הדס עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3296 ימים

דורין הדס יצר את המועמדות - לפני 3296 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף