חדרי כושר ירוקים

ע"י Shai Ozri | 22 באוק' 2011
| 1 תגובות

סיכום:

בחדר כושר ממוצע ישנם כ30 מכשירי כושר שפועלים על חשמל. חדר כושר ממוצע פועל כ18 שעות (רוב חדרי הכושר פועלים מ6:00 עד ל00:00) שבהן מתבזבז חשמל רב, אותו ניתן לחסוך ע"י שימוש באנרגיית הגוף של המתעמלים עצמם. הרעיון הוא להפוך את כל חדרי הכושר בארץ ליצרני חשמל: לצורכי חדר הכושר והעודפים לחברת החשמל. כך יהפכו חדרי הכושר מבזבזני אנרגיה ליצרנים, תוך שימוש במתעמלים עצמם. פירוט בהמשך

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

שי

שם משפחה

עוזרי

אתר אישי

אודות הארגון שלך

שם הארגון

תפקידך בארגון

האם הארגון שלך הוא...

בחר בבקשה

מספר עמותה רשומה (ע"ר)

כתובת

אתר אינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם שלך

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם הפרויקט

חדרי כושר ירוקים

המדינה בה מתמקד הפרויקט שלך

ישראל, C

תאר את הפרויקט שלך

בחדר כושר ממוצע ישנם כ30 מכשירי כושר שפועלים על חשמל. חדר כושר ממוצע פועל כ18 שעות (רוב חדרי הכושר פועלים מ6:00 עד ל00:00) שבהן מתבזבז חשמל רב, אותו ניתן לחסוך ע"י שימוש באנרגיית הגוף של המתעמלים עצמם. הרעיון הוא להפוך את כל חדרי הכושר בארץ ליצרני חשמל: לצורכי חדר הכושר והעודפים לחברת החשמל. כך יהפכו חדרי הכושר מבזבזני אנרגיה ליצרנים, תוך שימוש במתעמלים עצמם. פירוט בהמשך

כתובת אתר האינטרנט

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי?

הרעיון הזה, אם הוא ייצא לפועל, יוכל להפחית את צריכת החשמל בישראל בצורה משמעותית, כלומר לבטל את הוצאות החשמל של כל חדרי הכושר בישראל, ולהקטין את בזבוז החשמל משמעותית, ובנוסף יכול אפילו להפוך את חדרי הכושר בישראל לתחנות כוח בפני עצמן- שמהן ייוצר חשמל כמעט כמו ממפעל חשמל רגיל. רק שמפעל חשמל רגיל מזהם את הסביבה בצורה איומה. המפעל הזה יהפוך אנרגיה שאנשים שורפים כל יום בחדרי הכושר לריק- לאנרגיה חשמלית לכל דבר.

האם במסגרת הפרויקט נעשה שימוש או מפותחות בטכנולוגיות חדשניות? אם כן, נשמח אם תפרט

כן, הטכנולוגיה הזאת קיימת וכל מה שנותר לעשות זה להשקיע את הכסף ולרכוש אותן. ישנן שתי חברות עיקריות שמייצרות מכשירי כושר שמייצרים חשמל -Plugoutו Human Dynamo (לפי המחקר הקטן שערכתי, אין חברות מהסוג הזה בישראל) שאיתן יצרתי קשר במייל, בו סיפרתי על התחרות, הסברתי שאם הרעיון שלי יזכה אני אזכה ב50,000 שקל ואמרתי כמה זה יוצא בדולרים. שאלתי כמה מכשירים אוכל לקנות אם אזכה. שתי החברות ענו לי שהן לא מייצרות כרגע, אבל שתיהן הביעו היענות והציעו לי לשמור על קשר וכדומה במקרה שאזכה ואז הן יכולו להזיז תהליכים כדי לבצע רכישה לישראל.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה האימפקט שהיה לפרויקט שלך עד כה?

הבעיה

הבעיות שהפרוייקט מנסה לפתור הן - בעיית בזבוז המשאב היקר חשמל. בעיית הזיהום שנובעת מייצור המשאב המדובר. בעיית בזבוז אנרגיה.

פעולות

הפעולה שאני נוקטת על מנת שהפרוייקט יצליח הוא להעלות אותו כאן בתחרות כרעיון, בתקווה שאנצח ובעזרת המימון הכספי אוכל ליצור קשר עם החברות שדיברתי עליהן קודם ולרכוש מכשירים, ולאחר מכן לתת אותם למכון כושר מוביל בארץ, רצוי במקום מרכזי כמו תל אביב בתקווה שהדבר יתחיל טרנד ענק של מכוני כושר ירוקים.

תוצאות

אם הכל ילך כהלכה ואוכל לקבל מימון לפרוייקט הזה, אקנה את המכשירים והם יגיעו לחדר כושר, התוצאה הרצויה תהיה טרנד של חדרי כושר ירוקים שיתחיל בתל אביב כמו כמעט כל טרנד ירוק, וכך תתפשט השמועה ויבואו עוד ועוד חדרי כושר שירצו את המוצרים האלה ועוד מממנים שיסכימו לרכוש את המוצרים האלה וכך יהפכו כל חדרי הכושר בישראל לירוקים!

מה יעזור לפרויקט שלך להצליח בשלושת השנים הבאות? במידת האפשר התייחס לכל שנה בנפרד

מימון, שיתופי פעולה מצד חברות בתחום

מה יכול למנוע מהפרויקט שלך להצליח?

חוסר מימון - אם לא יהיה כסף לרכוש את המכשירים.
חוסר שיתוף פעולה מהחברות המדוברות - אם החברות הללו לא יהיו מסוגלות או שלא יוכלו מכל סיבה אחרת לייצר ולשלוח לישראל את המוצרים הללו, את מכשירי הכושר שמייצרים חשמל.
חוסר שיתוף פעולה מצד חדרי הכושר - אם חדרי הכושר לא יסכימו לקנות את מכשירי הכושר שמייצרים חשמל.

כמה אנשים הפרויקט ישרת בכל שנה?

יותר מ-10,000

מיהם המוטבים של המיזם שלך? מדוע המיזם שלך חשוב להם?

המוטב הראשון של המיזם היא כמובן הסביבה, אם ייחסך כל כך הרבה חשמל ואם הוא ייוצר בצורה ירוקה שלא פוגעת בסביבה.
המוטב השני של המיזם יהיו כל המעורבים: חדרי הכושר שיצמצמו הוצאות אישיות של חשמל, המתעמלים שירגישו לא רק רווח בריאותי מההתעמלות אלא גם רווח של נתינה לסביבה, אולי אפילו החשמל יוזל כי הוא ייוצר גם בחדרי הכושר ולא רק במפעלי החשמל (בטווח הארוך)

האם לפרויקט שלך יש פן חברתי נוסף מעבר לסביבתי? אם כן, תאר אותו בבקשה

אם חדרי הכושר יהפכו גם למקום שמייצר חשמל, זה יכול לגרום לאנשים לרצות יותר להתחיל להתאמן או לאנשים שכבר מתאמנים לרצות להתאמן יותר. כך הפרוייקט יקדם גם בריאות וכושר.

האם הפרויקט שלך מנסה לשנות מדיניות ציבורית?

קיימות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

באיזה שלב נמצא הפרויקט שלך?

רעיון גולמי

כמה זמן הארגון פעיל?

בחר בבקשה

האם לארגון שלך יש דירקטוריון או מועצה מייעצת?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם מלכ"רים?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם עסקים?

האם לארגון שלך יש שותפויות עם גופים ממשלתיים?

ספר לנו בבקשה כיצד השותפויות האלה קריטיות להצלחת המיזם שלך.

אם תהיה שותפות עם אירגון כלשהו בתחום זה הדבר הכי קריטי בעולם להצלחתו של הרעיון שלי, כיוון שכרגע הוא בגדר רעיון בלבד. אם יהיה בו עניין וישתפו איתו פעולה זה יגרום למימון, ארגון והזזה של הרעיון. בעצם הוצאתו לפועל.

מהן שלושת הפעולות החשובות ביותר שעליך לנקוט כדי שהמיזם או הארגון שלך יצמחו?

אם אני רוצה שהמיזם הזה יצליח, אני קודם כל רוצה להעלות אותו לפה, לתחרות, כדי לראות אם אוכל באמת לזכות בפרס ולהתחיל להזיז דברים, או אפילו שיראו את זה בארגון קיים כלשהו שירצה לעזור לגרום לזה לקרות. דבר שני זה ליצור קשר עם החברות שמייצרות את המכשירים המדוברים, דבר שכבר עשיתי כדי לבדוק אם הם בעניין וכמה מכונות אפשר בכלל לרכוש. הדבר השלישי הוא לקוות ולהאמין שאחד משני הדברים שרשמתי למעלה יקרו (שאני אנצח בתחרות או שארגון כלשהו יראה את הרעיון ויתלהב ממנו וירצה לעזור)

כיצד הפרויקט שלך מייצר ערך כלכלי (חיסכון במשאבים, תעסוקה, ניצול של משאבים מבוזבזים...)?

אם הפרוייקט ייצא לפועל הוא יחסוך בחשמל, ובהוצאות של חשמל, וכמובן במשאב המבוזבז שהוא אנרגיית האדם.

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה היה הרגע המכריע שהוביל ליוזמה זו?

הרעיון נולד מעצם התחרות. ראיתי שיש באפשרותי להציע רעיון שאולי ישנה משהו בעניין חיסכון במשאבים בישראל והחלטתי לנסות לחשוב על רעיון...

ספר לנו על היזם החברתי שעומד מאחורי המיזם

אין יזם חברתי.. הרעיון הוא שלי והוא עלה רק בעקבות התחרות הזאת. אני בת 17, בכיתה יב' ואיכות הסביבה זה אחד הערכים שגדלתי עליהם. זה הכל..

איך שמעת על כיכר אשוֹקה?

בחר בבקשה

אם בחרת באחר, נשמח תציין את שם הארגון או החברה.

ראיתי פרסומת של התחרות באתר ישראבלוג

ערן רוטשטין רשם: אבל הצעה לשיפור אם יוקמו בתחנות רכבת או אוטובסים מחשרי כושר שמיצרים חשמל הם יעבדו כמעט כל הזמן כי תמיד יש משהו שמחכה ורצה לשרוף זמן (ואם ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3379 ימים המשך >

Shai Ozri עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3380 ימים

Shai Ozri יצר את המועמדות - לפני 3380 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף

מועמדות זו היא אודות: