המרכז לסיוע ולגלישה בטוחה ברשת האינטרנט

ע"י עבדאללה חלאילה | 02 בנוב' 2012
| 0 תגובות

סיכום:

ילדים, הורים, מורים, עובדים ובני נוער מקבלים הדרכה והכוונה נכונה לגלישה בטוחה ברשת האינטרנט והרשתות החברתיות.
המרכז נותן הדרכה, חשיפה, עזרה וסיוע לנפגעי רשת האינטרנט בתנאים שונים לפי המקרה ומסייע לכל אלה להבין ומצד אחר להתגבר על הבעייה.
המרכז ישרת כל החברה הישראלית ערבים ויהודים על מנת לחנך בצורה טובה על רשת האינטרנט ולהבהיר הסיכונים והעקבות והמכשולים שנגרמים כתוצאה מהרשת.
בנוסף המרכז ייתן סיוע נפשי וחברתי לנפגעים האלה על מנת לעזור להם בשיקום כתוצאה מכל פגיעה.
מרכז אשר נותן מענה הולם ומקצועי בכל הקשור לרשת האינטרנט.

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

עבדאללה

שם משפחה

חלאילה

אודות הארגון שלך

שם הארגון

תפקידך בארגון

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

המרכז לסיוע ולגלישה בטוחה ברשת האינטרנט

תיאור המיזם

ילדים, הורים, מורים, עובדים ובני נוער מקבלים הדרכה והכוונה נכונה לגלישה בטוחה ברשת האינטרנט והרשתות החברתיות.
המרכז נותן הדרכה, חשיפה, עזרה וסיוע לנפגעי רשת האינטרנט בתנאים שונים לפי המקרה ומסייע לכל אלה להבין ומצד אחר להתגבר על הבעייה.
המרכז ישרת כל החברה הישראלית ערבים ויהודים על מנת לחנך בצורה טובה על רשת האינטרנט ולהבהיר הסיכונים והעקבות והמכשולים שנגרמים כתוצאה מהרשת.
בנוסף המרכז ייתן סיוע נפשי וחברתי לנפגעים האלה על מנת לעזור להם בשיקום כתוצאה מכל פגיעה.
מרכז אשר נותן מענה הולם ומקצועי בכל הקשור לרשת האינטרנט.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

פעיל פחות משנה

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

אני לומד לקראת תואר שלישי בתחום חברה וטכנולוגיה, בלימודים נחשפתי להרבה מחקרים אשר מעידים על בעייה משמעותית ורצינית בשל אי ההבנה והידע הקיים בגלישתם באינטרנט. הרבה אנשים נפגעים, מתאכזבים, ואפילו מתאבדים כתוצאה מפגיעה ישירה או עקיפה או על ידי שימוש ברשת.
במחקר שהייתי שותף בו באונברסיטת חיפה הראה ש- 25% מהילדים במדינת ישראל נפגעו כתוצאה מהרשת, מחקרים אחרים מעידים שהניהול העתידי בחברה ובלמידה ובעסקים ועד שנת 2017 יהיה דרך הרשת ובעיקר דרך הסמרטפונים.
היום יש הרבה אנשים שפונים אליי בכדי לקבל סיוע ועזרה כתוצאה מהשימוש הלא נכון ברשת ובמיוחד בקרב בני הנוער ובמיוחד בקרב הצעירות, עניין זה יכול לסבך העניינים ולהביא תוצאות רעות ולפעמים הרבה מקרי אלימות בתוך החברה.
הפייס בוק הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיי ילדינו, נומים ועושים כל הזמן גלישה בפייס בוק, כל דבר הפך להיות גלוי, אין סודות, כלומר יש לנו מציאות חדשה ושונה, יש לנו דור חדש שגדך על הרשתות הללו, לכן חובתי הייתה למצוא פתרון וזה היה על ידי הרצאות בכל הקשור לאינטרנט בטוח בכל רחבי המדינה לערבים ויהודים בכל המוסדות ובתי הספר ובכל השכבות בתרומה והתנדבות על מנת לתת את חלקי לחברה ולסייע בחשיפה הנכונה והמקצועית.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

המיזם הזה עוזר לבני הנוער לקבל מענה לכל בעייה שנוצרה כתוצאה מהרשת, לתת כלים באיך להתמודד עם הסכנות, להורים לחשוף אותם לסכנות שבבית ואיך להתמודד בהם על מנת לעזור לילדינו.
למורים: מתן החידושים והכלים וההוראות בהתנהגותם עם התלמידים.
העשייה הזו נותנת הזדמנות להבין את הרשת ולנהוג בהתאם לערכים של החברה.
חיבור בין כל הגורמים ( ילדים, הורים מורים) מצמצם הפער הדיגיטאלי.
לפעמים פתרון בלתי מקצועי יכול לסבך העניינים יותר ובמיוחד ומדובר בדבר חדש שאינו מובן להרבה אנשים, על ידי מקצועיות מנסים לפתור כל בעייה כתוצאה מהרשת מבלי לפגוע באף אחד.
היום לכל אחד כמעט יש סמרטפון, בני הנוער משתמשים בו לחשיפה העצמית ולפרסום כל מיני דברים, לתת להם הדרכה והכוונה בנושא הזה דבר מקל עליהם ועוזר להם להצליח ולהתנהג כמו שצריך.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

העשייה הזו זכתה בציון לשבח מעמות תאשנב בשנת 2009, בזמנו האמנתי שעלינו לדחוף העניין קדימה ואפילו ערבית כלי התקשורת. עמותת אשנב הצדיעה למיזם הזה ומאותו יום אני מתנדב בעמותה אשר מעביר הרצאות מטעמם להורים בכל המגזרים בהתנדבות ובשל אמונה עמוקה וערכית שאני עושה ממלכה נהדרת אשר עוזרת בהעלאת המודעות לגלשיה בטוחה.

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

עד עכשיו נתתי הרצאות, הכוונות והדרכות בעניין לכל שכבות הגיל בכל המגזרים, היום אני הולך להקים מרכז, מרכז אשר יהיה פתוח לכל אחד שרואה צורך בזה, מרכז שילווה ויתמוך ויסייע לאנשים אשר נפגעים ויש להם קושי להשתקם בשל כל מיני סיבות.
המרכז הזה יהווה מעין מרכז גמילה, מרכז הכוונה, מרכז הדרכה וסיוע להבנת הרשת ולהתגבר על סכנות הרשת לכל החברה השיראלית בלי יוצא מהכלל, מרכז אשר יהיה בו צוות מקצועי שיענה ויסייע מכל הבחינות לרבות הבחינה הטכנית.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

היום אני יכול להגיד ומאז שהתחלתי בפרויקט הזה ( בהתנדבות) כמעט הגעתי לכל המגזר הערבי ( בדואים, ערבים, דרוזים ) בנוסף הרצאות לכל מיני ארגונים ( כמו הסוכנות היהודית בעכו- פרויקט לאוכלוסייה חלשה), הרצאות בגוגל בתחום הזה לבוגרי ה י"ב' וכו.
בפרויקט שלי הגעתי לאלפים של בני נוער, להוריהם וכמעט לכל המורים במדינה.
עד עכשיו אני מעביר הרצאות ( כבר יש שריונים לחודשים הקרובים).
הוצאתי הרבה מחקרים וכתבות בכדי לעזור והיה לי פרסום מדעי ( ספר) מטעם משרד החינוך בכל הקשור לגלשיה בטוחה ברשת.
הפרויקט הזה עזר בצמצום פערים בין ילדים להורים, בין תלמידים למורים והתחילו לחשוב אחרת, חשיבה בטוחה.

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

הפרויקט הזה כבר קיים כהרצאות והדרכות בחברה, אם אני מקיים מרכז כל המשמעות שונה ומצליח להחדיר את העניין הזה כמעט לכל המדינה בצורה מקצועית וראוייה.

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

בני נוער ( דור הפייס בוק ואייפונים)
הורים
מורים
תלמדים
ארגונים
נותן להם שני דברים, גלשיה בטוחה, הבנת כל מה שטמון ברשת והצלחה בחברה בלי בעיה.
ידע טוב לעניין הרשת נותן שכולנו נצא מרווחים, ההורים ידעו בדיור מה הילדים עושים, הילדים ידעו מה אסור ומה מותר ולמורים תהיה הזדמנות לצמצם הפער הדיגיטאלי עם התלמידים.

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

להגיע כל שנה לכל בתי הספר ובמיוחד בחטיבות העליונות בכדי לתת להם הכוונה טובה.
לא לראות מקרי אלימות ברשת, לא יהיו כבר נפגעים.
משרד החינוך ייאמץ העניין הזה בצורה מערכתית וייתן שעה שבועית לתחום הזה.
צמצום הפער הדיגיטאלי בחברה.
מודעות רבה בקרב החברה לכל המתרחש ברשת.
שימוש נכון ומושכל על ידי ההורים, התלמידים והמורים לרשת וניצל אותה למטרות חינוכיות ופדגוגיות.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

היום אני מעביר הרצאות בכל המדינה בהרבה ארגונים, אני ובתור אדם שיש לו ידע בתחום הזה להכשיר צוות איכותי, מקצועי ומיומן בהעברת המסר הזה בצורה טובה, מושכת ומסקרנת וקרובה לעולם התלמידים ובני הנוער. צוות זה יכול לסייע לי ולעזור בחשיפת הנושא להרבה מקומות ובמיוחד בשל גל הבקשות העצום שאני מקבל מדי שנה.
בניית סדנאות משותפות לילדים והוריהם.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

היום אני עובד ומפרנס יחיד למשפחה, כמבון אני משקיע גם במקום העבודה שלי, פרויקט כזה מחייב להתפמות הרבה על מנת לתת המקסימום הדרוש.
הכשרת צוות צריכה הרבה משאבים ושעות הדרכה, וזמן.
אני חושב שעד עכשיו לא הייתה לי בעייה כיחיד, כיחיד הגעתי להרה בתי ספר וזה לא מספיק אני רוצה עוד צוות שיש להם הרצון לעזור, לתת ולתרום לחברה, במידה ואין אפשר להכשיר ולהעסיק אנישם שיוכשרו למטרה הזו.

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

אני מאמין שאין דבר עומד בפני הרצון, זה חלום ועליי להגשימו בסופו של דבר, כל הזמן פעלתי לפי היכולות שלי, לפי מה שאני מסוגל לתת, הפעילות הייתה במסגרת כוחתיי בלבד.
אמונתי תמיד ממשיכה לדחוף אותי ולפנות להרבה גורמים בכדי לאמץ את העניין.
הייתה לי פנייה למפעל הפייס בנדון בכדי לתת לי ההזדמנות לפרוץ עוד כנפיים ולעזור בהצלת חיים ולסייע לעוד נפגעים.
אמונתי בשל הדברים שאני רואה, האמת לפעמים כשפותר איזה בעייה רצינית אני מרגיש שזכיתי בכל העולם, הפרויקט הזה הוא אנושי מדרגה ראשונה ובו עזרה והצלת חיים.

מספר המתנדבים במיזם

0

מספר המועסקים במיזם

1-5

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

האמת אני בתחום הזה הרבה שנים, במקרה נתתי הרצאה והייתה מעניינת, אחרי ההרצאה הזו הייתי מקבל הרבה פניות מהרבה גורמים להעביר הרצאות בתחום הגלשיה הבטוחה.
אחרי זה הייתי מקבל פניות לעזרה בכל שעות היום למקרים קשים כמו הפצת תמונת ערום לילדה, הכפשות, רכילות ברשתות החברתיות, הצלחתי ועד עכשיו ברוב המקרים לעזור.
בזמן האחרון ראיתי התעניינות רבה בנושא, מתקשרים אליי מירושלים, מ באר שבע, מהמשולש ובכל אזור הצפון להעביר ההרצאות
הרבה מתנס"ם ואשכולות פיים וארגוני נוער בקשו ההרצאה הזו, התחלתי לכתוב ולהתעניין רבות ואפילו פרסמתי הרבה מאמרים וכתבות בתחום והתראיינית לכמה ערוצים עד שהפכתי בתחום הזה לכתובת הבלעדית ובמיוחד במגזר הערבי.
יש לי הרבה מקרים לסבר, אך אני אזכיר איזה מקרה שנתן לי האומץ לחושב:
לפני כמה ימים משהיא מתקשרת וצועקת מבכי, " תמונות שלי בפרופיל מזוייף בפייס בוק" שלחה לי קישור ונדהמתי לראות תמונות ערום לה ( מדובר על בחורה ממשפחה מסורתית ושומר ערכים) ישירות הקדשתי הרבה זמן עד שהסרתי העניין הזה.
בשיחה איתה התברר שאין לה מושג לכל עניין הסכנות ובכלל הכל היה מהתחלה בצחוק, דבר כזה היה עלול להסתיים באסון נוראי.
מאז חשבתי וחלטתי שהגיע הזמן לחשוב על מרכז לגלשיה בטוחה, מרכז אשר נותן מענה וסיוע מכל הבחינות ומהווה מין מרכז גמילה לאלה שלא יכולים להתנתק מהרשת.

עבדאללה חלאילה עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3008 ימים

עבדאללה חלאילה יצר את המועמדות - לפני 3008 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף

מועמדות זו היא אודות: