מעצבים לעתיד

ע"י לירון הרשקוביץ | 27 באוק' 2012
| 3 תגובות

סיכום:

מעצבים לעתיד היא תוכנית חינוכית ייחודית, שמטרתה להקנות לבני נוער בסיכון כלים מקצועיים בתחום העיצוב במטרה שיעצימו אותם ויספקו להם הזדמנות שווה להכיר, לפעול ולהשתלב בתחום העיצוב.

אודותיך

שם הארגון: עמותת לצאת מהקופסא עוד ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

לירון

שם משפחה

הרשקוביץ

אודות הארגון שלך

שם הארגון

עמותת לצאת מהקופסא

תפקידך בארגון

מנכ"ל עמותת לצאת מהקופסא

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

מעצבים לעתיד

תיאור המיזם

מעצבים לעתיד היא תוכנית חינוכית ייחודית, שמטרתה להקנות לבני נוער בסיכון כלים מקצועיים בתחום העיצוב במטרה שיעצימו אותם ויספקו להם הזדמנות שווה להכיר, לפעול ולהשתלב בתחום העיצוב.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

שלב הרעיון

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

העולם הסובב אותנו מעוצב כולו, הבגדים, הרהיטים, הכלים, הטלפונים הניידים, מכשירי הטלוויזיה והמחשבים, כמו גם המבנה עצמו, כלי הרכב ואפילו רכבי החלל ולווייני התקשורת. תחום העיצוב בישראל כמו בשאר העולם הולך ומתפתח. מקצוע העיצוב אינו נגיש לאוכלוסייה באופן שוויוני ואינו נגיש למעמד הנמוך. חוסר שיווין זה מגדיל את הפערים החברתיים בישראל ופוגע בשכבות החלשות.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

במסגרת תוכנית מעצבים לעתיד אנו מלווים קבוצות של תלמידים מאזורי הפריפריה החברתיים והגיאוגרפיים של ישראל. אנו חושפים את התלמידים לחשיבה העיצובית ולכלים בסיסים אשר מסייעים להם לבחון את העולם באופן מעמיק ומקצועי יותר.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

המיזם עדין לא זכה לפרסים או לציונים לשבח, אבל זו רק ההתחלה...

אתר האינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

ייחודי: מלבד תוכנית "מעצבים לעתיד" אין כיום תוכנית העשרה רחבה וממוקדת מזו בתחום העיצוב.

חדשני: רתימה של משרדי עיצוב מובילים בתחום. מאפשרים לנו לתת לתלמידים הזדמנות "לצבוע חלומות" ולראות את העשייה מקרוב. רתימה זו מחברת אנשים מובילים לעשייה חינוכית וחשובה.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

"התוכנית עוזרת לתלמידים שהיו בשוליים להגיע לאמצע ואף למעלה. התוכנית מאפשרת להם נגישות לדברים שהם במיינסטרים של החברה - מחשבים, פוטושופ... סיום השיעור עם תוצר ביד מספק חוויה של הצלחה ושמחה".

נחמה שני, מנהלת בית ספר מקס פיין, אחד מבתי הספר בו אנו מפעילים את התוכנית יוני 2012

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

התוכנית החלה לפעול בשנת 2010 בבית ספר מקס פיין בת"א מתוך רצון להשפיע על תלמידים המגיעים מאזורי הפריפריה החברתיים והגיאוגרפיים. מצאנו כי בבתי הספר המקצועיים קיימת קרקע פורייה ומתאימה למימוש התוכנית ועל כן אנו פועלים להרחבתה לבתי ספר מקצועיים נוספים ולבתי ספר על יסודיים אשר מקבלים אל שורותיהם נוער שהתקשה להצליח במערכות אחרות ומעוניינים לתת לו הזדמנות נוספת לחוות הצלחה ומימוש.

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

שילוב של התוכנית במסגרת תוכנית הלימודים של משרד החינוך בתוך מערכת בית הספר. הרחבה של התוכנית לכ- %50 מבתי הספר בארץ באזורי הפריפרייה.

שילוב של בוגרי התוכנית במקצוע העיצוב בחייהם הבוגרים.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

מערך השיעורים של התוכנית מוכן וערוך לשיכפול ויישום במוסדות לימוד נוספים. כמו כן בימים אלו אנו בונים את ההכשרה של המורים/המעצבים אשר מדריכים מבתוכנית.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

המיזם פשוט וניתן ליישום הרחבה ופיתוח. הוא נשען נכון לכרגע על מתנדבים. תקציב קטן יחסית מאפשר לעמותה לגייס עוד מתנדבים לתוכנית ולהרחיבו. על מנת לשמור על איכות הדרכה גבוהה של המתנדבים, יש צורך בהרחבה של תקציב הכשרה וניהול. גיוס התקציב עשוי להוות קושי.

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

אנו מגישים בימים אלו בקשות לקרנות ולמשרדי הממשלה הרלוונטים על מנת לגייס תמיכה תקציבית בתוכנית.
זכיה "בתחרות ליזמות בחינוך של העיר בת-ים וכלכליסט" יעניקו למיזם הכרה "ואישור" שאנו מאמינים שיסייע מאוד בתהליך גיוס הכספים.

מספר המתנדבים במיזם

15-20

מספר המועסקים במיזם

1-5

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

מיזם "מעצבים לעתיד" הוא חלק משמעותי מפעילות רחבה שעמותת "לצאת מהקופסא" מפעילה בתחום העיצוב. העמותה הוקמה ע"י קבוצה של סטודנטים צעירים שהחליטו לתרום ולעניק לחברה בתחומים בהם הם חזקים.

במיזם מתנדבים מעצבים שמקבלים ליווי ותמיכה של העמותה. וזאת בתוכניות ייעודית של העמותה בליווי מקצועי לפתיחת עסק, במענק של חלל לעבודה בחשיפה בתקשורת באירועים ועוד. כך המעצבים שמקבלים מהעמותה גם מעניקים חזרה לקהילה.

כל הפעילות מבוססת על מעגליות "אני נתרם ותורם חזרה". את הפרויקט מלווים קבוצה של מעצבים ואנשי חינוך ותיקים בינהם: ברודצקי קובי, בוקובזה טניה, גאון יפה,חבס אור ורפופורט מנו.

התוכנית מצליחה כיום לעשות שינוי ולהשפיע על עולם של התלמידים הלוקחים בה חלק זה מרגש ומשמעותי.

Tanya Damm Bokobza רשם: בשנה האחרונה נפלה בדרכי הזדמנות מיוחדת ללמד ולרכז את התוכנית מעצבים לעתיד. בתקציר דובר בערכה של התוכנית לטיפוח ועידוד התלמידים להישגים ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2999 ימים המשך >

לירון הרשקוביץ עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3001 ימים

גילי רומן רשם: לירון שלום, כל הכבוד. על המיזם והעשייה בכלל בבת ים. ייתכן ובקרוב אנחנו, המרכז, נהיה שכנים שלכם בעיר... כדי לעומד טוב יותר על טיב ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3003 ימים המשך >
Alon Alalouf רשם: מדובר על פרויקט מדהים, יוצא דופן ומיוחד במינו, עמותת לצאת מהקופסא מאפשרת לילדים הבאים מבתים קצת פחות "אמידים" ומאפשרים גישה לעולם ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3003 ימים המשך >

לירון הרשקוביץ עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3005 ימים

לירון הרשקוביץ יצר את המועמדות - לפני 3005 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף