מנופים למצוינות אישית

ע"י יורם חושן | 03 בנוב' 2012
| 0 תגובות

סיכום:

רעיון של תוכנית ללימוד טיפוח מצויינות בעולם העבוד וגם לימודים, תוך פיתוח היכולת החקרנית והביקורתית כמקובל בלימודים אקדמיים.
הרעיון כולל תוכנית לימוד פשוטה עם מספר מנופים, כך שכל מנוף מקנה יכולת יחודית, למשל, מנוף עוסקת בלוגיקה מעשית והיסקים ובמחנך לחשיבה ביקורתית. מנוף אחר מחנך לאחריות חברתת ומנהיגות הנילוות לה. מנוף נוסף מעניק למשתתפים את רזי הכתיבה הבהירה, ארטיקולציה,ואת היכולת לכתוב הצורה ממוקדת ואחראית.

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

יורם

שם משפחה

חושן

אודות הארגון שלך

שם הארגון

תפקידך בארגון

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

מנופים למצוינות אישית

תיאור המיזם

רעיון של תוכנית ללימוד טיפוח מצויינות בעולם העבוד וגם לימודים, תוך פיתוח היכולת החקרנית והביקורתית כמקובל בלימודים אקדמיים.
הרעיון כולל תוכנית לימוד פשוטה עם מספר מנופים, כך שכל מנוף מקנה יכולת יחודית, למשל, מנוף עוסקת בלוגיקה מעשית והיסקים ובמחנך לחשיבה ביקורתית. מנוף אחר מחנך לאחריות חברתת ומנהיגות הנילוות לה. מנוף נוסף מעניק למשתתפים את רזי הכתיבה הבהירה, ארטיקולציה,ואת היכולת לכתוב הצורה ממוקדת ואחראית.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

שלב הרעיון

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

היעדר מצויינות שנובע מחוסר-הבנה מהי הרצינות המקצועית הנדרשת כדי להגיע להצטיינות בהצלחה מקצועית.
חוסר הרצינות אף נובע מתשתית השכלתית נמוכה (גם אצל בעלי תואר אוניברסיטאי במקרים לא מעטים) ומתבטא ביכולות ביצוע נמוכות של סטודנטים תלמידים וגם בעלי תואר אקדמי.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

התוכנית מנופים למצויינות אישית מבהירה כיצד להגיע למצויינות צעד אחר צעד, וכיצד יש לכל משתתף יכולת ללמוד וליישם את הדרישות-עד כדי צק ליסט המאפשר לעבוד בצורה מסודרת להציע למצויינות בתחום העיסוק.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

אתר האינטרנט

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

המודל הפדגוגי של המיזם מתבסס על העמדת הסברים טרוייאליים בכל נושאים תוך שימוש בשפה פשוטה במוחד ותוך הסתייעות בדוגמאות בסיסיות מאוד, כך שתהליך ההבנה של המשתתפים יהיה כמעט מיידי. הדוגמאות בנויות באופן שכל משתתף יוכל לחקות אותן להיעזר בהן כדי לוודא הבנה של המנופים השונים.
המשתתפים יוכלו לקבל פידבקים ממשתתפים נוספים על ידי הצגה של תשובות המשתתפים האחרים בעבודה אינטראקטיבית מול קובץ משותף ואף להיעזר במסדי הנתונים שנאספו ממשתתפים בסדנאותקודמות(לאחר שנאספו נתונים ורשמים ממשתתפי הסדנאות הראשונות, כמובן)

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

אני מצפה להנחות את הפרוייקט וליצור קבוצה של משתתפים אחרים ורציניים שיוכלו לפעול בדיקנות וברצינות המקצועית הראויה-על מנת להתמודד עם דרישות של מצויינות בכל תחום.חלקם יוכלו להמשיך ולנחות גם הם לאחר שסיימו בהצלחה את התוכנית

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

קהל היעד מופנה בעיקר לצעירים עד גיל 35, החל מגילאי 15 לערך.
קהלי היעד רצוי שיהיו הומוגניים על מנת להתאים את הדוגמאות ועל מנת להקנות התאקלמות מהירה בסדנה וחיסכון בהשפעות גיל.
מומלץ לחלק את המשתתפים לפי קבוצות בהתאם לשלב בקריירה בו המשתתפים נמצאים: נניח משתתפים שביימו לימוד אקדמיים ויש להם ניסיון מקצועי של 3 שנים לפחות כקבוצה הומוגנית, או צעירים לפני צבא ובוגרי תכיון כקבוצה נפרדת וכו'ב

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

הצלחה של המיזם יכולה להימדד בכמה מישורים . המישור הבולט ביותר -עד כמה הוכיחו הצטיינות בתחום עיסוקם.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

אני משוכנע שניתן לשכפל את המודל הזה כאשר משתפים ותיקים יטלו חלק בהנחייה של משתתפם צעירם בעלי רקע דומה, כך למשל עורך דין שהוכיח הצטיינות בעבודתו יכול לאחר הכשרה קצרה להנחותאת הסדנה בעבור צעירים המעוניינים ללמוד משפטים, או בעבור קבוצה של סטודנטים למשפטים.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

המיזם דורש עבודה במעבדת מחשבים ויש לדאוג לתקציב מתאים.
כמו-כן המיזם מצריך את פרסומו הנרחב על מנת לבנות קבוצות ה ומוגניות.
ניתן לבצע התאמות לקים המיזם בובינר במקום שימוש במעבדת מחשבים

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

כרגע אינני נוקט ובמידה ויהיה לי תקציב אשמח להתמסר לעניין

מספר המתנדבים במיזם

1-5

מספר המועסקים במיזם

0

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

בשנות עבודתי כמנהל, גיליתי לתדהמתי כי גם בקרב עובדים האקדמיים היו כאלה שהתקשו בכתיבה ובניסוח של הרעיונות החשובים שלהם. כשבדקתי לעומקם של הדברים, גיליתי ליקויים גדולים הן בתהליכי החשיבה לגבי מהו לימוד רציני ואחראי והן לגבי היכולת להפעיל חשיבה ביקורתית ו
כמו כן גיליתי שסטודנטים רבים אינם מסוגלים להוציא את המוץ מן התבן לעסוק בדברים החשובים, מתקשים בכתיבה בהירה ומדוייקת ועוד פחות מסוגלים לסם בצורה איכותית חומרי לימוד.
יתרה מכך בשיחות ובמשובים שקיימתי עם עובדים ועמיתים מצאתי שהרעיון של אנשים החותרים למצויינות הוא ברור אולם עובדים איכותיים לא מוצאים את הדרך להביא את עצמם לעשייה ממוקדת מצויינות כיוון שאין להם מושג מהי הפרדיגמה המתאימה לעבודה של טיפוח מצויינות.

יורם חושן עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2800 ימים

יורם חושן יצר את המועמדות - לפני 2800 ימים