להקת Move

מאור חלץ
ע"י מאור חלץ | 15 באוק' 2012
| 2 תגובות

סיכום:

הרכבת להקת נוער מתלמידי ביה"ס הנבחר (בתי ספר נבחרים), שתכיל תלמידים מכיתות ד' עד ו' בבתי ספר יסודיים ו-ט עד יב בתיכונים, להקה זו תעבוד עם עורך מוזיקלי וכוראוגרפית פעמיים בשבוע ותופיע במקומות ציבוריים לדוגמא: בתי אבות, מוסדות אקדמאים (מכללות, אוניברסיטאות), אירועים עירוניים וכד', השם MOVE נבע מכך שאחרי הופעת הלהקה, תורם של הקהל בהופעות להעביר את היכולות שלהם, האוניברסיטאות ישלחו סטודנטים לבית הספר שהופיע מולם ויחנכו את התלמידים המתקשים בו, מרצי אוניברסיטאות יגיעו לבתי הספר ויעבירו שיעורי הרצאה ושיווק על המוסדות האקדמאים שלהם, חיילים יגיעו לבתי הספר (לאחר הופעת הלהקה בצבא) ויסבירו על צה"ל. וכך התרומה הינה הדדית.

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

מאור

שם משפחה

חלץ

אודות הארגון שלך

שם הארגון

תפקידך בארגון

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

להקת Move

תיאור המיזם

הרכבת להקת נוער מתלמידי ביה"ס הנבחר (בתי ספר נבחרים), שתכיל תלמידים מכיתות ד' עד ו' בבתי ספר יסודיים ו-ט עד יב בתיכונים, להקה זו תעבוד עם עורך מוזיקלי וכוראוגרפית פעמיים בשבוע ותופיע במקומות ציבוריים לדוגמא: בתי אבות, מוסדות אקדמאים (מכללות, אוניברסיטאות), אירועים עירוניים וכד', השם MOVE נבע מכך שאחרי הופעת הלהקה, תורם של הקהל בהופעות להעביר את היכולות שלהם, האוניברסיטאות ישלחו סטודנטים לבית הספר שהופיע מולם ויחנכו את התלמידים המתקשים בו, מרצי אוניברסיטאות יגיעו לבתי הספר ויעבירו שיעורי הרצאה ושיווק על המוסדות האקדמאים שלהם, חיילים יגיעו לבתי הספר (לאחר הופעת הלהקה בצבא) ויסבירו על צה"ל. וכך התרומה הינה הדדית.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

פעיל בין 1 ל-5 שנים

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

1. אין קשר בין שכבות הגיל בבית הספר עצמו, ילד מכיתה ו' ילך עם ילד מכיתה ו'..
2. להורי ילדי הלהקה אין יכולת לממן להקה זו באופן פרטי (בבת ים להקה עירונית עולה 1400 שקל לשנה.
3. תלמידים כיום אינם חשופים למרצי אוניברסיטאות/ מכללות, שיטות הלימוד שלהם, אופן העברת חומר, התלמידים מקובעים למורה שלהם במשך 6 שנים.
4. אחוז הגיוס בארץ קטן בגלל אי וודאות והכרות חיילות צה"ל ומערכי השירות בצה"ל.
5. אין מספיק מורים בבתי הספר מכאן אין עזרה פרטנית לתלמידים מתקשים ויש צורך במורים פרטיים.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

1. קשר בין שכבות הגיל בבית הספר עצמו ועזרה אחד לשני (להקה המורכבת מילדי כיתות ד'-ו') כדוגמת תלמיד שנמצא בלהקה מכיתה ו' ויעזור לתלמיד מתקשה מכיתה ד'.
2. דרישת הלהקה של ביה"ס הינה 500-800 לשנה למימון האולפן והציוד לתלמידי הלהקה.
3.יד לוחצת יד, ביה"ס תורם ומשווק את עצמו באירועים עירוניים ובמוסדות ציבוריים (בתי אבות, צה"ל מכללות אוניברסיטאות) ומקומות אלה שולחים נציגים לביה"ס ותורמים בכל מה שיכולים הדגש על חינוך, לימוד תלמידים מתקשים, תגבור למורי ביה"ס, העשרה של מרצי אוניברסיטאות (שעולים המון כהזמנה פרטית), הזמנת צה"ל והכרת התלמידים את צה"ל.
4. הזמנת נציגי חיילות הצבא והזמנת התלמידים לסיורים בבסיסים ופתיחת עינייהם של התלמידים למערכים הלוחמים אך בדגש על המערכים הטכנולוגיים האקדמאים.
5. תגבור המורים ע"י סטודנטים מצטיינים (מהאוניברסיטאות), שישבו עם תלמידי ביה"ס.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

המיזם שעלה פה הינו שדרוג הקיים, המיזם הקיים הינו הקמת להקת נוער בביה"ס היסודי שבו למדתי ופתיחת התלמידים (שאין ביכולתם הסכום הכספי), לראיית במה, נתינת בטחון עצמי לתלמידים, הופעות ברחבי הארץ.

את הלהקה שיבח ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני, מנהלת ביה"ס היסודי "הרצל" הגב' סימה פרמון, מפקחת המחוז, נציגים מארה"ב שראו את הלהקה בארץ. אני בתור הוגה הרעיון הייתי מועמד לפרס ע"ש אילן ואסף רמון, על תרומה לקהילה ורעיון בתחום החינוך.

אתר האינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

אין להקה כזו בארץ המורכבת מבני נוער מאותו בי"ס. אחרי שנתיים ניסיון של 2 להקות שבניתי ואין סוף הופעות שהופיעו התלמידים, מגיעים אלי מאות תלמידים שמתוכם נבחרים בתחילת שנה 20 תלמידים (רובם ביישנים) ובסוף שנה אחרי עבודה קשה הם משפרים את ציוניהם בעשרות אחוזים, ובעלי בטחון עצמי גבוה. בנימה אישית אוכל לספר על הורים של אותם ילדים שלא הסכימו לוותר על הגעת הילידים ללהקה בשנה אחרי מכיוון שילידים כבר עברו לחטיבה, בכל זאת רצו להשאיר את ילדיהם בלהקה.

בנוסף העובדה שמגיעים גורמים חיצוניים שעוזרים לביה"ס ופותחים את התלמידים לשיטות לימוד שונות ודחיפה להצלחה.

ייחוד נוסף הינו העניין הכספי- חסכון של מאות אלפי שקלים בהזמנת מרצים חיצוניים, הזמנת להקות להופעות- את הכל עושה הלהקה בחינם!! רק שיגיעו המרצים/ סטודנטים/ חיילים לביה"ס.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

שוב, רק עניין הלהקה היה פעיל משנת 2007-2009. בתחום החינוכי הגיעו ללהקה ילדים בעלי קשיים לימודים וקשיי הסתגלות, ביישנים. וכשנחשפו לעניין הלהקה חוייבו התלמידים להשקיע בלימודים כתנאי להשאר בלהקה ולהופיע בהופעות, הילדים עמדו במשטר בחזרות, הילדים זכו לעזרה בלימודים כשהתקשו, וביה"ס לקח את הלהקה כתלמידים נבחרים בעזרה להם כשראה שהם משקיעים.

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

האימפקט המוצע ירחיב את העזרה לכלל ביה"ס ובע"ה לכלל העיר ע"י הקמת מערך להקות נוער שיופיעו במסגרות שונות.

וכתרומה יוזמנו נציגי המוסדות האקדמיים לבתי הספר, ולמרכזים הקהילתיים, חסכון עצום בכסף ההורים שמשקיעים אלפי שקלים בשנה ללימוד התלמידים כשיעורים פרטיים, עליה חדה של השגי התלמידים בלימודיהם ובמשמעת בבתי הספר שתיתן הלהקה (עובדה מוכחת שהלהקה העלתה בצורה ניכרת את השגי התלמידים כי השארות התלמידים בלהקה הינה תנאי להצלחתם במהלך השנה ובנוסף הסטודנטים והמרצים יעזרו בצורה ניכרת לתלמידי ביה"ס.

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

בני נוער, בבתי ספר יסודים מכיתה ד'-ו' יהיו בלהקה.
בתיכונים מכיתה ט'- יב'.

המיזם חשוב לקהל היעד מכיוון שהיותם של התלמידים בלהקה העלתה בצורה ניכרת את השגי התלמידים כי השארות התלמידים בלהקה הינה תנאי להצלחתם במהלך השנה ובנוסף הסטודנטים והמרצים יעזרו בצורה ניכרת לתלמידי כל ביה"ס.

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

הקמת הלהקה המורכבת מ-20 בני נוער בקריטריונים שהוצגו. אימון הלהקה הקלטתה ושיווקה ע"י העירייה ושיווק אישי (בתור מפיק מוזיקה מזה 10 שנים ובוגר כל הלהקות העירוניות.

ההצלחה תימדד כך: ציוני התלמידים יעלו (תעודה חצי שנתית לעומת שנתית), סטטוסים עם יועצת ביה"ס מדי כ-3 חודשים, משיכת מוסדות אקדמאים וצבאיים לביה"ס, ומימוש יום לימודים סדור עם ביה"ס שניתן להביא את הסטודנטים/ מרצים אליו ויצירת מוקדי לימוד ואיתור תלמידים מתקשים מכל שכבת גיל.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

ניתן ליישם אותו בכל בי"ס בעיר ובארץ, התרומה היא כפולה הן לעיר (להקות שלא עולות כסף לאירועים עירוניים) הן לביה"ס (שיווק ביה"ס בעיר ובארץ), והן למוסדות המזמינים (להקה שלא עולה כסף, מקצועית, וגימיק נחמד כלהקת חימום)

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

האתגר היחידי הינו הסכמת ביה"ס לרעיון זה, (הרעיון כבר הופעל בבי"ס אחד בעיר והגיעה דרישה לעוד אחד).

התחמקות המכללות/ אוניברסיטאות משליחת המרצים (כסטודנט, אני לא רואה סיבה שלא יבואו סטודנטים).

במידה ויורחב ליותר מלהקה אחד כפי שהיה, יש צורך בעוד עורכים מוזיקליים וכראוגרפים.

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

שיווק הלהקה ע"י הכנת קליפים למנהלי בתי הספר. הלהקה כבר הייתה קיימת בבי"ס אחד שכל שנה אני בשיחות עם מנהלת ביה"ס לפתיחה חוזרת.

אני כיום איש קבע בחיל האויר מכאן שאני זקוק לעמיתים לעבודה, שיעבדו עם התלמידים, אחרי עבודה עימם ההקלטות מתבצעות באולפן ההקלטות שלי.

לפני הופעת הלהקה יושב מנהל הלהקה מול מחלקת יח"צ של הבסיסים והמכללות ומבקש את דרישות הלהקה (שוב עניין כספי לא עולה בפרק- רק התנדבותי).

מספר המתנדבים במיזם

15-20

מספר המועסקים במיזם

1-5

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

אני בוגר ביה"ס הרצל וכתלמיד בשנת 2005 בתיכון מלטון בבת ים הייתי בלהקה העירונית ובלהקה של תיכון מלטון, ונדהמתי לגלות על כמויות הכסף שהשקיעו הוריי בלהקה ושיהיה לי טוב, כילד ביישן, עבדו איתי על דיקציה דיבור והופעה מול קהל והתפתחתי בצורה משמעותית במהלך שנים אלו.

אחרי י"ב בהסתכלות לאחור מאוד נמשכתי לעניין הלהקות שהייתי במשך 8 שנים ופתחתי אולפן הקלטות כעסק ורציתי לחשוף עוד מאות תלמידים ביישנים קשיי יכולת שאין באפשרות הוריים לממן סכומים כמו 1400 שקל בשנה ללהקה והילידם כשרוניים בצורה בלתי רגילה!!.

הקמתי את הלהקה כפיילוט ומ2007 עד 2009 הגיעו מאות תלמידים לאודישנים והיה לי כל כך כיף להגשים להם את החלום.

הנבחרים ללהקה העלו בצורה חדה את ציוניהם, הוריהם לא הסכימו שאתגייס לצה"ל ופשוט רצו להמשיך עם הרעיון וראו את התקדמות ילדיהם. הנושא הפך להצלחה בביה"ס התמיכה ותחושת המשפחה הייתה מדהימה, קיבלתי פידבקים ממפקחת מחוז ת"א, וממפקחת החינוך בבת ים ומראש העיר עצמו על פרויקט זה.

קידום הרעיון הבסיסי לעזרה הדדית של מכללות ואוניברסיטאות הגיע לאחר דיבור עם בתי הספר וראיית מצב החינוך וחוסר במורים טובים ובתגבורים לתלמידים מתקשים.

ומכאן רעיון שילוב הלהקה שתהנה מהופעות במקומות חדשים והבאת מרצים/ סטודנטים לבתי הספר שיהנו מתגבורים מצוות אקדמי.

בנוסף בית הספר בקלות יכול לשווק עצמו כמפעיל פרויקט זה, דבר שיקדם אותו בעיר וימשוך אליו תלמידים רבים.

לא הצלחתי להעלות את הקישור לסרטון באחת הופעות הלהקה אז ניתן לרשום "להקת הרצל"- ולבחור בקישור השני או בכתובת:
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-2236158-.html

מאור חלץ רשם: שלום גילי, תודה על תגובתך, אשמח לדעת מתי הסדנא הבאה מכיוון שלא אוכל להגיע לסדנא הראשונה, אני סטודנט ולומד בימי ראשון, שלישי רביעי ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3014 ימים המשך >
גילי רומן רשם: מאור שלום, רעיון מקסים ואהבתי לקרוא את הסיפור האישי שמאחוריו. נראה שמדובר ברעיון שכבר עבר ניסיון מוצלח בבית הספר הרצל ועכשיו צריך ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3022 ימים המשך >

מאור חלץ עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3026 ימים

מאור חלץ עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3030 ימים

מאור חלץ יצר את המועמדות - לפני 3030 ימים