כיתה פתוחה מקוונת

ע"י רוני דורון מטרסו | 23 באוק' 2012
| 1 תגובות

סיכום:

הקלטה וצילום של קורסים שלמים בתיכון למדעים ואומנויות בירושלים והעלאתם לאינטרנט בשילוב הסברים כתובים נוספים, ומתן גישה חופשית לתלמידים בכל הארץ להרצאות של מורים טובים וחזרה על החומר.
בנוסף, בהמשך הפרויקט יצולמו קטעי וידאו יעודיים להעשרה וללימוד בנוסף לקורסים המוקלטים.

אודותיך

הצג ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

רוני

שם משפחה

דורון מטרסו

אודות הארגון שלך

שם הארגון

תפקידך בארגון

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

כיתה פתוחה מקוונת

תיאור המיזם

הקלטה וצילום של קורסים שלמים בתיכון למדעים ואומנויות בירושלים והעלאתם לאינטרנט בשילוב הסברים כתובים נוספים, ומתן גישה חופשית לתלמידים בכל הארץ להרצאות של מורים טובים וחזרה על החומר.
בנוסף, בהמשך הפרויקט יצולמו קטעי וידאו יעודיים להעשרה וללימוד בנוסף לקורסים המוקלטים.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

שלב הרעיון

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

תלמידים רבים מתקשים לעקוב אחרי השיעורים בבתי הספר בגלל כיתות גדולות והפרעות של תלמידים אחרים. בעקבות זאת התלמידים לא מבינים את החומר ונדרשים להשקיע כסף רב בשיעורים פרטיים. בנוסף התקדמות איטית יותר של הלימודים בכיתה שיכולה להיפתר על ידי חזרה על החומר בבית שמועבר בצורה שונה.
בנוסף, הפער בין תלמידים שיכולים להרשות לעצמם שיעורים פרטיים וכאלה שלא יכולים רק גדל עם השנים ומנציח את ההבדל בין המעמדות הסוציו-אקונומיים השונים.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

המיזם נותן מענה יעיל כי הוא נותן כניסה מקוונת לשיעורים של מורים מהטובים בארץ. בהמשך הפרוייקט יצולמו גם קטעי וידאו יעודיים המסבירים נושאים ספציפיים בתחומים שונים, ללימוד ולהעשרה בשילוב אנימציה והסברי העשרה נוספים.
הגישה לקטעי הוידאו תהיה חופשית לתלמידים מכל הארץ ובכל רמה והיא תאפשר לימוד של החומר בקצב אישי, אם מהיר יותר ואם איטי יותר ביחס לכיתה וכן ישמש ככלי ללימוד למבחנים ולבגרויות ובכך יעזור גם לתלמידים שלא יכולים להרשות לעצמם שיעורים פרטיים ויקטין את הפערים בין מעמדות סוציו-אקונומיים שונים.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

אתר האינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

הרעיון הוא חדשני כי הוא פועל בשיתוף עם התיכון הישראלי למדעים ולאומנויות בירושלים ולא דורש העסקה של מורים חיצוניים. קטעי הוידאו היעודיים יצולמו בהתנדבות על ידי תלמידי בית הספר כחלק מפרויקטים של בית הספר.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

אני מצפה שבמהלך השנים הבאות יתפתח מאגר שיעורים רחב שיאפשר צילום של שיעורי העשרה. בנוסף, התוכנית תוכל להתפתח לצילום בבתי ספר נוספים וכך תהיה גישה לצורות שונות של לימוד שיתאימו לתלמידים שונים. כשבתי ספר חדשים יאמצו את המיזם תלמידים באותם בתי ספר יוכלו לקבל גישה לשיעורים ויוכלו להשקיע פחות בשיעורים פרטיים יקרים, בצורה זו, ציונים גבוהים בבגרויות יהיו תלויים פחות בהשקעה כספית.

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

קהל היעד הוא בני נוער המעוניינים ללמוד גם מעבר לשעות הלימודים. המיזם יתן להם גישה לשיעורים בכיתות שקטות וגישה לשיעורי העשרה גם מעבר לנושאי הבגרויות.
המיזם יפתח את יכולות הלימוד העצמי של התלמידים ושיעורי ההעשרה יפתחו את העניין של התלמידים בתחומים אותם הם לא לומדים בבית הספר ויעזרו להם להכיר תחומים בהם הם יוכלו להתפתח בהמשך חייהם.

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

הצלחה של המיזם תהיה בקורסים מוקלטים שלמים ובתוכניות העשרה שיהיו פתוחים לכולם. מדד ההצלחה יהיה בכמות הצפיות שיהיו לקטעי הוידאו.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

המיזם דורש מספר מצלמות וועדה ייעודית בבית הספר שתפקידה צילום הקורסים והעלאה לאתר האינטרנט ויצירת שיעורי ההעשרה. לא נדרש אתר אינטרנט רשמי לפרוייקט, בתי ספר אחרים יוכלו להסתפק בערוץ יוטיוב שיכיל את השיעורים.
נדרש רכז לוועדת הצילום וללימוד עריכה בסיסית לשיעורים המצולמים.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

האתגר העיקרי הוא חוסר ברכז, או חונך לוועדה שיהיה אחראי על לימוד הצילום והעריכה. יש צורך בכמה מצלמות וכמה מיקרופונים אלחוטיים ובגישה למחשב, לאינטרנט ולתוכנת עריכה בסיסית.

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

התחלת הקמת ועדה בתיכון למדעים ולאומנויות בירושלים, שיתחילו לצלם עם מצלמה פשוטה עד מציאת תקציב למצלמה חדשה ומיקרופון.

מספר המתנדבים במיזם

1-5

מספר המועסקים במיזם

0

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

הפרוייקט התחיל מפגישה של קבוצת בוגרים של בית הספר שהעלו רעיונות לפרוייקטים שמטרתם מעורבות חברתית.
המורים של בית הספר הם מורים מצויינים והכיתות שקטות ובית הספר תומך במעורבות חברתית של התלמידים. זה רק נראה טבעי שתלמידי בית הספר ובוגריו יתרמו מזמנם כדי לשפר את החינוך בשאר הארץ וכך עלה הרעיון לצלם את הקורסים ולהעלות אותם לאתר אליו תלמידים מכל הארץ יוכלו להכנס בחינם.

גילי רומן רשם: רוני שלום, רעיון בהחלט יפה ומועיל. יש כמה מיזמים משיקים לו בתחרות ואני בטוח יצירת קשר בינכם תסייע לכולם להתפתח ולהיעזרזה ... אודות הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2921 ימים המשך >

רוני דורון מטרסו עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2921 ימים

רוני דורון מטרסו יצר את המועמדות - לפני 2921 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף

מועמדות זו היא אודות: