לייק לירוק

ע"י lior eilam | 04 בנוב' 2012
| 0 תגובות

סיכום:

"לייק לירוק", משלב פעילות פיזית ירוקה למען חזות העיר וחינוך לערכים סביבתיים עם פעילות באינטרנט, זאת תוך רתימת העוצמה הוויראלית של הפייסבוק לדף האוהדים של העיריה.

אודותיך

שם הארגון: גט קול עוד ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

lior

שם משפחה

eilam

אודות הארגון שלך

שם הארגון

גט קול

תפקידך בארגון

שותף

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

לייק לירוק

תיאור המיזם

"לייק לירוק", משלב פעילות פיזית ירוקה למען חזות העיר וחינוך לערכים סביבתיים עם פעילות באינטרנט, זאת תוך רתימת העוצמה הוויראלית של הפייסבוק לדף האוהדים של העיריה.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

שלב הרעיון

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

שמירה על איכות הסביבה וכדור הארץ היא ערך עליון וחשוב ורשויות רבות מאמצות מדיניות סביבתית ירוקה, מי אם לא בני הנוער צריך להתחנך ולהוביל את הנושא. על רקע זה אנו רותמים את הנוער באופן מעשי לפרויקטים חברתיים וערכיים , קוראים להם דרך המחשב שם הם מבלים זמן רב (מדי) וקוראים להם לצאת מהמסך לאוויר ולולהירתם לנושא, אנו מלווים את הפרויקט בתגמולים רגשיים - תחרויות ודירוג ותגמולים חומריים - פרסים, יש לזכור ששיעמום של נערים עלול להיות מתורגם לעשיה חסרת משמעות במקרה הטוב ופוגענית במקרה הרע, הן באינטרנט והן בעולם הממשי. באינטרנט: החל משיחות בטלות בפייסבוק ועד החרמות, ובעולם הממשי: החל משוטטות ללא מטרה ועד ליצירת מטרד סביבתי לתושבי העיר ואף לאלימות. אנו מקימי גט-קל כהורים לבני נוער וכאנשים העוסקים בפרויקטים חברתיים באופן שוטף, שמנו לנו מטרה ערכית- לחולל שינוי בתחומי בריאות ואיכות סביבה ולשלב בני נוער בעשיה על מנת לגדל ולחנך דור בעל ערכים ולתרום לסביבה ולשמירה על הכדור בו אנו חיים.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

פרויקט "לייק לירוק", יניע את בני הנוער לפעילות ירוקה, למען העיר והסביבה, בעולם הממשי. כאשר החשיפה, הדיון, העצמת הפרויקט ופרסומו, מתבצעים בפייסבוק – הפופולרי על בני הנוער. הפרסום באינטרנט מתבצע מעצמו: בני הנוער מעלים תמונה / סרטון / סטטוס לפייסבוק של העיריה (למשל: סרטון על פעילות ניקיון שבוצעה בפארק העירוני, ברחוב הראשי או בחורשה בעיר רמת השרון, צביעת חומה, ניקוי גינת השעשועים וכו'), ומקבלים לייקים. לפי כמות הלייקים הם מקבלים פרסים.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

אתר האינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

"לייק לירוק" רותם את המרחב הווירטואלי בו נמצאים בני הנוער (פייסבוק), לעשיה חיובית בעולם הממשי - עשייה ירוקה למען העיר והסביבה. הפרויקט משתמש בוויראליות של פייסבוק כדי להעצים את הפרויקט ולפרסם אותו.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

חיבור עשרות אלפי בני נוער בראשויות המקומיות, לטובת פעילות סביבתית.

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

בני נוער - המיזם מדבר אל בני הנוער בשפתם ובמקום בו הם נמצאים (פייסבוק), מחבר אותם לסביבתם הקרובה ולערכים של שימור וטיפוח הסביבה.

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

ביצוע פעילות בראשויות מקומיות בכל הארץ, תוך רתימת אלפי בני נוער בכל ראשות מקומית לפעילות סביבתית.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

המייזם ניתן לשכפול בקלות מראשות מקומית אחת לאחרת. קיים איפיון לפיתוח מערכת בעלות נמוכה (20-25 אלף ש"ח הכוללת אפליקציה לניהול תחרות ומערכת דירוג מאובטחת). משיחות עם בכירים בכמה עיריות, יש עניין ביישום הפרויקט.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

מימוני - דרוש סכום של 25,000 ש"ח לפיתוח המערכת (אפליקציה לניהול תחרות, מערכת דירוג מאובטחת). כדי שהראשות תשקיע במיזם, הוא צריך לעמוד בהצלחה מול תחרות של פרויקטים עירוניים אחרים.

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

פנינו למספר עיריות, נפגשנו עם בכירים וקיבלנו הערות והכוונה כיצד להציג את הפרויקט באופן אטרקטיבי לפני הגורמים הרלוונטים.

מספר המתנדבים במיזם

0

מספר המועסקים במיזם

0

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

מאחורי הרעיון עומדים 3 הורים, שהנושא הסביבתי חשוב להם ושהבינו שהדרך לרתום את בני הנוער לתחום הינו באמצעות הפייסבוק - שם בני הנוער נמצאים ובאמצעות האפקט הוויראלי שאפשר ליצור בעזרתו.

lior eilam עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 2806 ימים

lior eilam יצר את המועמדות - לפני 2806 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף