הכוח שבמעשים

בן כרמל
ע"י בן כרמל | 04 בנוב' 2012
| 0 תגובות

סיכום:

העצמת בני נוער בסיכון, מיצוי יכולתיהם, העלאת הדימוי העצמי שלהם, חיזוק תחושת השייכות שלהם במסגרות פורמליות ודגש על שירות משמעותי בצה"ל. זאת אנו עושים דרך פעילות אתגרית ושוברת שגרה. פעילויות בנושא עבודת צוות, גיבוש קבוצתי, סדנאות למניעת אלכוהול, סמים ואלימות, השתלבות בחברה, בניית אמון, לקיחת אחריות ואהבת ארץ ישראל.

אודותיך

שם הארגון: דלתא אתגרים עוד ↓↑ הסתר↑ הסתר

אודותיך

שם פרטי

בן

שם משפחה

כרמל

אודות הארגון שלך

שם הארגון

דלתא אתגרים

תפקידך בארגון

רכז הדרכה

המידע שתספק כאן ישמש למילוי חלקים שלא מילאת בפרופיל שלך, למשל תחומי עניין, מידע על הארגון וכתובת אתר האינטרנט. פרטי הקשר שלך יישארו חסויים. לחץ כאן, כדי לבטל פעולה זו..

המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

שם המיזם

הכוח שבמעשים

תיאור המיזם

העצמת בני נוער בסיכון, מיצוי יכולתיהם, העלאת הדימוי העצמי שלהם, חיזוק תחושת השייכות שלהם במסגרות פורמליות ודגש על שירות משמעותי בצה"ל. זאת אנו עושים דרך פעילות אתגרית ושוברת שגרה. פעילויות בנושא עבודת צוות, גיבוש קבוצתי, סדנאות למניעת אלכוהול, סמים ואלימות, השתלבות בחברה, בניית אמון, לקיחת אחריות ואהבת ארץ ישראל.

השלב שבו נמצא הפרויקט שלך

פעיל יותר מ-5 שנים

מהי הבעיה שהמיזם שלך מנסה לפתור?

אנו רואים בבני הנוער של היום את דור העתיד, אנו מאמינים כי נוכל לעודד אותם למיצוי יכולותיהם האישיות ולתת להם את הכלים הנכונים להתמודדויות עם קונפליקטים ומשברים ובכך יהוו דמות משמעותית ומשפיעה בחברה הישראלית.

כיצד המיזם שלך נותן מענה יעיל לבעיה?

הטבע כמקום לא פורמאלי ושובר שגרה משרה אווירה תומכת, מעודדת ומשחררת ומאפשר העברת וקליטת מסרים באופן יעיל חוויתי ומהנה על ידי פעילות שטח אינטראקטיבית וייחודית.
דרך פעילות אתגרית ושוברת שגרה אנו משרישים בבני הנוער ערכים חינוכיים הנכנסים לעומק התודעה ומשפיעים על בני הנוער ומעודדים אותם לאמונה בעצמם קודם כל ולאחר מכן גם בשינוי פני החברה.

אם המיזם שלך זכה בפרסים או ציונים לשבח, נשמח אם תציין אותם

למיזם שלנו מכתבי המלצה רבים מעמותות וגופים שונים ברחבי הארץ ונשמח לצרפם כקובץ.

אתר האינטרנט

כתובת דף הפייסבוק

כתובת פרופיל הטוויטר

חדשנות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מה הופך את הרעיון שלך לייחודי (טכנולוגיה חדשנית, מודל פדגוגי, חברתי ו/או עסקי ייחודי וכו'...) - אנא פרט

כיום בני הנוער המוגדרים בסיכון סובלים ממצבים של דחיה מהמוסדות החינוכיים, מצבי שעמום בשעות אחה"צ וחוסר יציבות כלכלית. מה שגורם להם להיחשף לפשיעה וירידה בדימוי העצמי שלהם.
אנו בלדתא אתגרים מציעים פעילויות מהנות בעלות מסר וערכים המועברות דרך פעילות אתגרית, המסר אותו אנו מעבירים בכל פעילות ופעילות הינו מסר חבוי אשר מושמע לראשונה מפי בני הנוער המשתתפים בפעילות בשלב השיחות והדיונים שמגיע לקראת סוף הפעילות וכך במבט לאחור הם מבינים את משמעות הפעילות ולוקחים איתם את הלקחים צעד אחד קדימה.

אימפקט

הצג↑ הסתר↑ הסתר

במידה והפרויקט כבר פעיל, מה הערך בתחום החינוך שייצר עד כה?

מרבית בני הנוער שאיתם עבדנו יצאו ממעגל הפשיעה, הדימוי העצמי שלהם בקרב חבריהם עלה, כ-95% מבני הנוער שעברו פעילות הכנה לצה"ל התגייסו לצבא, המצטיינים בתכניות השונות נלקחו לעבוד בפרוייקטים נוספים של דלתא אתגרים וקיבלו על כך שכר הולם, המעורבות שלהם בקהילה גדלה והפער התרבותי בינם לבין בני גילם הצטמצם משמעותית.

במידה ומדובר במיזם חדש, מה ההערך בתחום החינוך שאתה מצפה שיהיה לפרויקט בשנתיים הבאות?

מי קהל היעד של המיזם? מדוע המיזם חשוב לקהל היעד?

נוער בסיכון
המיזם חשוב מפני שהוא מגיע ממקום של חוויה והנאה ונוגע במסרים ערכיים מהותיים לבניית דור העתיד בחברה הישראלית.

מה ייחשב הצלחה של המיזם? וכיצד תמדוד אותה?

הצלחה של המיזם תימדד בהשתלבותם של הנערים בפרוייקטים המעודדים מעורבות חברתית, לקיחת אחריות, יציאה ממעגל הפשיעה ותרומתם לקהילה.

כיצד ניתן לשכפל את המיזם שלך וליישם אותו במקומות אחרים?

בדלתא אתגרים צוות מדריכים מכל הארץ, צוות המדריכים הינו בעל נסיון וידע בהעברת מסרים אשר יוכל לפעול במקומות שונים ברחבי הארץ. הדרישות לשכפול: מקום שמגיע אליו נוער ואיוש במדריך מצוות דלתא אתגרים.

המשכיות

הצג↑ הסתר↑ הסתר

מהם האתגרים שיכולים למנוע מהמיזם שלך להתפתח? אנא פרט

הזמנת התכניות ע"י הגופים השונים

מהן הפעולות שאתה נוקט כדי לעמוד באתגרים הללו?

פניות לגופים אלו, שליחת חומרים ותיאומי פגישות.

מספר המתנדבים במיזם

1-5

מספר המועסקים במיזם

30+

סיפור המיזם

הצג↑ הסתר↑ הסתר

הגענו לחלק האחרון של השאלון. זו ההזדמנות שלך לספר לנו את "סיפור המיזם" בצורה חופשית. מה גרם לך לחשוב על הרעיון, מי עומד מאחוריו, איך הכל התחיל וכל שאר הפרטים האישיים והמעניינים שאתה רוצה לספר לנו

חברת דלתא אתגרים הוקמה בשנת 1996 ועוסקת בהטמעת ערכים דרך פעילות חווייתית לכל הגילאים.
חברת דלתא אתגרים שמה לעצמה למטרה להוביל את תחום האתגר בארץ כחלק מתהליך ערכי ועוצמתי לנוער. האתגר ככלי משמעותי ומגוון להובלת תהליכים חינוכיים והתנהגותיים.
אנו אוהבי ספורט אתגרי ובסיום שירותנו הצבאי חשבנו כיצד ניתן לייעל אותו לשינוי פני החברה ויצירת חוויה דרך פעילות אתגרית.
הספורט האתגרי כתפיסת עולם:
הספורט האתגרי מפתח את יכולת השליטה העצמית ולקיחת אחריות על החלטות. זהו כלי טיפולי ליחיד ולקבוצה הפועל בהזנה הדדית, היחיד מחזק את הקבוצה ומחוזק על ידה!
נערים המשתתפים בפעילות מתחברים לאלמנטים הבסיסיים ביותר של עולם הטבע והסביבה. הספורט האתגרי מהווה מפגש בלתי אמצעי של האדם עם עצמו ועם הצרכים הבסיסיים ביותר: עוצמה מול פחד, יוזמה מול תבוסתנות, שאפתנות מול פסיביות, סיכון מול ודאות .
ניתוח מצבים אלו והקבלתם לחיים, בחינת האפשרויות, והחלטה על הפתרון הטוב ביותר מאפשר את גילוי כוחותיו הפנימיים של האדם.

אנו מאמינים בעוצמת "הכוח שבמעשים"

בן כרמל עדכן את הגשת מועמדות לתחרות. - לפני 3005 ימים

בן כרמל יצר את המועמדות - לפני 3005 ימים

Take action:

מה דעתך?

שתף